comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol'dan Bayern Münih - Beşiktaş iddiası! 'Liverpool...'

16 Şubat 2018, Cuma 18:08
Mehmet Demirkol'dan Bayern Münih - Beşiktaş iddiası! 'Liverpool...'

Gazeteci yazar Mehmet Demirkol, 'Fanatik Gazetesi Türkiye Buluşmaları'nın ilki için geldiği Adana'da, Bayern Münih - Beşiktaş eşleşmesini değerlendirdi.

FutbolArena - Fanatik Gazetesi Türkiye Buluşmaları'nın ilki Adana Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlendi. Fanatik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necil Ülgen ile gazeteci yazarlar Mehmet Demirkol ve Tunç Kayacı'nın katıldığı panelin açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, kentte yaptıkları sportif çalışmaları anlattı. Mehmet Demirkol, Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak olan Bayern Münih - Beşiktaş maçından umutlu olduğunu söyledi.
 

Mehmet Demirkol'un Türkiye ve spor yorumları


İHA'nın haberine göre gazeteci yazar Mehmet Demirkol da gelişen dünyada 9 saat okula gitmeye gerek olmadığını söyledi. Demirkol, internet çağında isteyen herkesin bilmediklerini öğrendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"EĞİTİM SİSTEMİMİZ DEĞİŞMELİ"
“Biz eskiden anlamadığımızı bir gün sonra hocaya sorardık ama şimdi internete sorup öğreniyorsun. Fiziki olarak okulda 9 saat geçirmek saçmalık. Bunu değiştirmemiz lazım. Finlandiya'da öğrenciler 3 saat okuyor, geri kalan zamanda spor, tiyatro ya da başka branşlarla ilgileniyor. Bizim eğitim sistemimiz değişmeli bu problem Amerika ve İngiltere'de de var. Bunu çözmüş çok az ülke var ama bizim de onlar gibi olmamamızı gerektirecek durum yok. En fazla bizim ihtiyacımız var çünkü en fazla çocuk bizde var. Avrupa'nın Brezilyası olmamamız için hiçbir eksik yok. Türkiye'deki sadece Boşnak kökenlilerden bir Slovenya çıkartırız. Bir dönem Kars ve Ağrı'dan uzun mesafe koşucuları çıkardı ama şimdi çok az çıkıyor.”

"ÇOCUKLARA SPOR YAPTIRMIYORUZ"

Fransa'da bisiklet sporunun 1 numara olduğunu da belirten Demirkol, Türkiye'de bisiklet sürecek çok fazla yolun olmadığını belirtti. Amatör sporların Türkiye'de hak ettiği yeri bulmadığını da anlatan Demirkol, “Çocuklara spor yaptırmıyoruz. 9 saat okul olmaz. Bugünün dünyasında bu saçmalık. 4 yıl boyunca 4 işlem öğretmeye çalışıyoruz çocuklara” açıklamasını yaptı.

"BEŞİKTAŞ'TAN UMUDUM VAR"

Beşiktaş'ın Bayern Münih karşısındaki şansının sorulması üzerine Mehmet Demirkol, “Biz maça gidiyoruz, yani umudumuz var gidiyoruz. Mesela Liverpool maçına gitmemiştim onu söyleyeyim. Bu sene umudum var. İnşallah olur. Maç konusunda heyecanlıyım” diye cevap verdi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.