comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: "Muslera, Beşiktaş'ın kalesinde olsaydı"

04 Mart 2020, Çarşamba 19:38
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, Galatasaray kalecisi Fernando Muslera ile Beşiktaş file bekçisi Loris Karius arasındaki farkları çarpıcı bir örnekle anlattı.

FutbolArena - Galatasaray'da Fernando Muslera ortaya koyduğu performanslarla alkış topluyor. Beşiktaş kalecisi Loris Karius ise eleştirilerin odağında yer almaya devam ediyor. Bein Sports Haber kanalında konuşan Mehmet Demirkol, "Karius, Galatasaray'ın kalesinde olsaydı şu anda yönetim falan kalmamıştı" yorumunda bulundu.
 

Mehmet Demirkol'dan Muslera - Karius yorumları


"Muslera, Beşiktaş'ın kalesinde olsaydı Abdullah Avcı şu anda görevde olurdu. Karius, Galatasaray'ın kalesinde olsaydı şu anda yönetim, mönetim hiçbir şey kalmamıştı Galatasaray'da. Muslera, orada bir direnç noktası oluşturdu ve tuttu, ilk yarıyı tutan adam Muslera. Buna kimse itiraz etmez, Fatih Terim de etmez."

"FRİKİKTE SANKİ MUSLERA'YA BALON ATTILAR"
"Pozisyondaki rahatlığını hatırlıyor musun? Evin salonunda çocukla birbirlerine balon atıyorlarmış gibi. Rakip için korkutucu bir şey. 'Ben ne yaparsam yapayım, yemiyor.' diyorsun. Rakibin şut kalitesini etkiliyor. Galatasaray'ın yeni oyunu defansif öncelikli bir oyun. Muslera'nın işine geliyor bu. Galatasaray'ın oyun merkezi geriye çekildi ancak daha iyi hücum yapıyor."

"ERSUN YANAL NEDEN BIRAKTI?"

"Neden bıraktı Ersun hoca? Neden desteğe devam etmedi? Ben seninle yola çıktım, verdiğin kararları içimde sorguluyorum ama ben o yoldan bitene kadar dönmem. Bu işler böyledir. Başta itirazını yaparsın, kavganı verirsin ancak dışarıya karşı kol kırılır yen içinde kalır. Fenerbahçe'de bütün bu kaybedilen puanların sebebi, karşında bir cephe olmasından ziyade, 'Bu cephe bizi şampiyon yapmayacak.' ruh halinin, kara bulut gibi insanların üzerine çöküp, işi yürütmüyor olması. Bundan 2 ay evvel Fenerbahçe'de doğrular, yanlışlardan daha fazlaydı. Şimdi doğru bulmakta zorluk çekiyorsun sahanın içinde. Bu sadece 'Transfer yaptırmadılar.' ile açıklanmaz."

"BEN TAKIM ARKADAŞI OLSAM UTANIRIM"

"Luiz Gustavo'nun hakkını vermek lazım. Sörloth zaten başka bir adam, başka bir tür ama Luiz Gustavo'nun adanmışlığı, bu CV'de bir adamın adanmışlığı... Ben takım arkadaşı olsam utanırım. Vallahi bravo, yapmaz herkes. Büyük şans Fenerbahçe için."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!