comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: "Konyaspor, Beşiktaş'ın planını tıkadı"

07 Ağustos 2017, Pazartesi 10:03
Mehmet Demirkol:

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan maçı değerlendirdi.

FutbolArena - Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finali sonrası spor yorumcusu Mehmet Demirkol değerlendirmelerde bulundu. Fanatik Gazetesi'nde karşılaşmayla ilgili köşe yazısı kaleme alan Demirkol, Konyaspor'un Beşiktaş'ın oyun planını tıkadığını söyledi.
 

Mehmet Demirkol'un Beşiktaş - Konyaspor yorumu


Konya orta sahayı çok iyi kilitledi, Q7'yidurdurdu. Böylece Beşiktaş'ın geçensezonki temel hücum planını tıkadı.

 Konyaspor'da değişen 4 oyuncu dışında yunun siyahla beyaz kadar farklı bir yöne evrilmesi önemli. Kocaman'ın pas oyunundan Akçay'ın direkt oyununa geçiş. Hem de ellerinde santrfor yokken. Bazı bölümlerde önde baskıyla Beşiktaş'ın oyun kurmasına izin vermediler.Öncelikleri Oğuzhan ve Tolgay'ı, orta saha-savunma arasındaki pencereye sokmamak oldu. Böyle olunca da Quaresma'ya demarke vaziyette dönemediler. Geçen sezonun temel hücum planı tıkandı. Quaresma akan oyunda ilk ortasını 36'da yapabildi. Konya'nın golünü klasik bir kontra olarak değerlendirmek yanlış olur. Beşiktaş'ta hemen tüm oyuncular yetişebilirdi.
"BİRAZ KENDİLERİNE GELDİLER"

Fofana soldan sağa kat etti. Ömer Ali, Adriano'yu merkeze çekti. Traore'nin peşinden kimse gitmedi. Brezilyalı muhtemelen Babel'in onun pozisyonunu doldurduğunu düşünüyordu. Ama o çok uzaktaydı. Golden sonra Beşiktaş'ın biraz hareketlendiğini söyleyebiliriz ama bildik akınlar yoktu. 60'ta Negredo'nun oyuna girmesiyle Beşiktaş 4-4-2'ye döndü. Adriano sağ beke geçti. Asıl önemlisi Atiba'nın orta saha tandemine geçmesiydi. Oyunun kurulumuna daha önemlisi geçiş oyununa daha önde katkı yaptı.

"SADECE UYANIKLIK DEĞİL"

Beraberliği Caner'in uyanıklığı, Negredo'nun dokunmadan verdiği katkı ve Cenk'in büyük becerisi getirdi. Ancak bu sadece Caner'in uyanıklığı ile açıklanamaz. İki santrfor Konya'nın orta saha ve savunma dengesini bozdu. Oyunun akışkanlığı açısından büyük bir ilerleme olmadı belki ama ceza sahasına daha rahat girdiler. Sonrasında bir Pepe penaltısı geldi. Yeşil-Beyazlılar dün sadece kupayı kazanmadı. Bir santrforla büyük umut vaat ettiklerini gösterdiler. Son olarak Passolig ama korkunç olaylar! Bir şeyleri yanlış yapıyoruz.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)