comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: ''İşgüzarlar derbisi''

02 Mart 2018, Cuma 09:06

Fanatik Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Mehmet Demirkol, dün akşam oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini köşe yazısında değerlendirdi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final mücadelesi kapsamında dün akşam Vodafone Park'ta oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde goller ve kartlar havada uçuştu.

Fanatik Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Mehmet Demirkol, dün akşam oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini köşe yazısında değerlendirdi.


Mehmet Demirkol'dan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi yazısı


''Pazar günü Şenol hoca iki taç çizgisi arasında kontrol edilemez bir oyuna geçtiğinde Fenerbahçe'nin kompakt oyunu dağıldı. Bu geniş alanda pres yapmak zordu. Hele de Beşiktaş bu kadar hızlı oyun yönünü değiştirirken. Dün başlangıçtaki plandaki gibi, Caner ve Lens'le bu kolay olmuyor. Bu oyunda Beşiktaş sıklıkla solundan geldi. Sağını kullanamadı. Pozisyon ve gol buldu, Fenerbahçe'den oyunu tam olarak alamadı. Alper atıldıktan sonra Fenerbahçe'nin golü bulabilmesi bundan. 2 isabetli şuttan 2 gol çıkardılar. Hatta belki de Şener'in şutu kaleye gitmiyor bile olabilir. Durum bu olduğundan Şenol hoca, pazar akşamki devre arası hamlelerine döndü. Babel ve Quaresma oyuna girdi ve hemen alanı genişletip oyunu aldılar. Ancak Quaresma işgüzarlık ve sorumsuzlukta Alper'i de geçerek atılınca psikolojik üstünlüğü Fenerbahçe'ye verdiler. Doğrusu vermek istediler. Ama Volkan kaptan olarak bunu kibarca ve ısrarla geri çevirdi. 9'a 10 oyunda Beşiktaş yine doğru ve istediği oyunu oynasa da sezon boyunca yaşadığı gol sorunu onlara engel oldu.
GECENİN SORUSU

Bu maçın sonunda hakemi değil de sorumsuz oyuncuları konuşabilir miyiz? Çok sanmıyorum ama denemek lazım. Alper, Quaresma ve Volkan sorumsuluğun kitabını yazdılar.

MAÇIN STARI

Yok öyle bir şey.

MAÇIN OLAYI

Maçın kendisi olay. Dramdan komediye giden bir olaylar zinciri. Hadi canım sen de diyebileceğiniz bir senaryo. Kırmızı kartlarda hakeme değil, görenlere itiraz etti arkadaşları.''

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.