comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: 'Göztepe - Beşiktaş maçında skora etki eden kural hatası var'

27 Ocak 2020, Pazartesi 20:02
Mehmet Demirkol: 'Göztepe - Beşiktaş maçında skora etki eden kural hatası var'

Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası olduğu yönününde yapılan yorumların artmasından dolayı Beşiktaş yönetiminin tavrı merak ediliyor. Asbaşkan Emre Kocadağ, "Başvurumuzu yaparız." dedi. İşte kural hatası olduğu yönündeki yorumlar. 

FutbolArena - Süper Lig 19. haftasında Beşiktaş'ın deplasmanda Göztepe'ye 2-1 mağlup olduğu maçtaki kural hatası yönündeki yorumlar artıyor. Hakem yorumcuları Deniz Çoban ve Bünyamin Gezer'den sonra beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol da maçta skora etki eden kural hatası olduğunu ve tekrar edilmesi gerektiği yönünd konuştu. 


Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası haberleri


beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol: "Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası var. Sonucu etkileyen kural hatası. Skoru etkilemedi deniyorsa hiçbir maç tekrar edilemez. Bundan daha skoru etkileyen başka hata ne olur? Yanlışlıkla iki futbolcuyu atsan bu kadar skoru etkileyemezsin." ifadelerini kullandı. 

DENİZ ÇOBAN: "HÜSEYİN GÖÇEK ESKİ KURALU UYGULADI"
Fanatik yorumcusu eski hakem Deniz Çoban, Göztepe - Beşiktaş maçının ilk yarısında kural hatası yapıldığını ve bu hatanın devamında kazanılan faulde Göztepe'nin 2. golü bulduğunu söyledi. Deniz Çoban'ın yorumları şu şekilde:

"Boyd'un sakatlığında hakem oyunu durdurduğunda top orta sahadaydı. Topun bulunduğu yerden hakem atışıyla başlamıyor. Topa sahip olan takımın son kez buluştuğu yerden oyun başlıyor. Beşiktaş ceza sahasının hemen önünden hakem atışıyla başlaması lazım ve topun Beşiktaşlı oyunculara verilmesi lazım yeni kurala göre. Hüseyin Göçek, eski kuralı uygularak Göztepeli oyunculara bıraktı. Devamında faul oldu ve Beşiktaş 2. golü yedi. Kural hatası var. 

BÜNYAMİN GEZER: "KURAL HATASI VAR"

Bünyamin Gezer ise TRT Spor'da yaptığı değerlendirmede "Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası var. Hüseyin Göçek topu haksız şekilde Göztepeli oyuncuya veriyor. Oyun başlayınca tek pas ve faul oluyor. O faulle gol oluyor. Bana göre maçın tekrar edilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

ERMAN TOROĞLU: (A SPOR)

"Top direkt gitmiyor. Oyun duruyor. Faul oluyor ve duran top kullanılıyor. Duran topta gol oluyor. Nerenizden çıkarıyorsunuz? Burada tersini yapsa bile hakemin hatasına girer. Oyun kuralına girmez. Bu yorumu yapanların hakemliklerini biliyorum ben. Dolayısıyla maçın tekrar edilmesi söz konusu olamaz. 

AHMET ÇAKAR: "KURAL HATASI VAR AMA MAÇ TEKRAR EDİLMEZ"

Top Beşiktaşlı oyuncu tarafından uzun vurulduğu an havada oyunu durdurdun. Tedaviyi yaptırdın. Sonra ne yaptın? Eski kuralı uyguladın. Senin topu Beşiktaşlı futbolcuya vermen lazımdı. Bir maçın tekrarını uluslararası oyun kuralları yazmaz. O maçı düzenleyen organizasyon karar verir. TFF karar verecek. Önce MHK'ye soracaklar. Sonra kendi görüşü ve pozisyonlara bakılacak.  Hüseyin Göçek burada kıvıramaz görüntüler var. Sıkıntı şurada, Göztepeli futbolcu oyuna başladı. Attığı uzun topa santrfor kafayı vursa maç %100 tekrar edilir. Çok net bir kural hatası var ama maç tekrar edilmez. 


Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ ise Göztepe maçının ardıdnan hakeme sert tepki gösterirken, kural hatasıyla ilgili başvuru yapacaklarını açıklamıştı. Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"