comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: 'Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası kesin'

06 Şubat 2020, Perşembe 19:32
Mehmet Demirkol: 'Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası kesin'

Mehmet Demirkol, Göztepe - Beşiktaş maçı için çıkan kural hatası tartışmalarını yorumladı.

FutbolArena - Beşiktaş, Göztepe maçı için kural hatası başvurusu yaparken, TFF Başkanı Nihat Özdemir değerlendirmenin sürdüğünü açıkladı. Mehmet Demirkol, Bein Sports Haber kanalında yaptığı açıklamalarda "Göztepe-Beşiktaş maçında kural hatası olduğu kesin" yorumunda bulundu. 3 büyüklerin altyapı sorununa dikkat çeken Mehmet Demirkol, "Allah rızası için bir Hasan Ali Kaldırım üretin. Tarık Çamdal üretemiyor mu ya Galatasaray?" ifadesini kullandı.
 

Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe ve Hasan Ali Kaldırım sözleri


"Fenerbahçe'nin sol bek standartı Hasan Ali. Fenerbahçe'nin asıl bulup, oynatacağı o olacak. Sorulması gereken, Fenerbahçe'nin; Türkiye'nin her yerinden oyuncu bulabilen altyapısı, bir Hasan Ali standardı üretemiyor mu? Nasıl üretemez? Sorun orada."

"GALATASARAY TARIK ÇAMDAL ÜRETEMİYOR MU?"
"Bütün kavganın gürültünün altında olan bu. Bunu üretebiliyor olması lazım Fenerbahçe'nin ya da Galatasaray'ın ya da Beşiktaş'ın. Finansal sorunlar bundan kaynaklı. Hepsi bundan oluyor. Tarık Çamdal üretemiyor mu ya Galatasaray? Feghouli, Falcao, Muslera üretemeyebilirsin, bunları alırsın. 'Fenerbahçe yetiştirmez, en iyisini alır.' diye havalı bir yaklaşım var."

"ALLAH RIZASI İÇİN BİR HASAN ALİ ÜRETİN"

"Altyapısından oyuncu oynatmayan bir bizim kulüplerimiz var. Dirar oynuyor Fenerbahçe'nin sol bekinde. Sağ orta saha oyuncusu. Allah rızası için bir Hasan Ali üretin. Ondan sonra bir itiraz varsa, o itirazı herkes konuşsun."
 

Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası var mı?


"Bu tip bir durumda bu kararın gecikmesinin ne gibi bir anlamı olabilir ki? Çok açık, çok net. Ben MHK'nın başında olsam politikam şu olur: Direk 20 santimetre kısa, sahanın boyu 10 metre kısa, bir takım maçın 10 dakikasında 13 kişiyle oynadı gibi oyunun kendisini kökten değiştirecek bir hata yapılmamışsa, bütün kararları hakem hatası sınıfına koyarım. Hakem orada yanlış karar verdi dolayısıyla maçın tekrarına gerek olmaz' derim. Fubolu etkileyen fiziki durumlar dışında, hakemin bir kararı yanlış uygulaması sonucu maç tekrar edilebilir.' kararı görüşülüyorsa, bu maç tekrar edilir. Çünkü bundan daha net skoru etkileyen hata olmaz. Tekrar edeyim; iki oyuncuya yanlış kırmızı kart göstersen bu kadar etkilemez.

"KURAL HATASI OLDUĞU KESİN"

"Şunu söyleyeyim; şahsi fikrim: Alanya-Fenerbahçe maçında bir kural hatası yok. İkisi farklı pozisyonlar. Daha doğrusu şöyle söyleyim kural hatası olmadığını düşünenlerin haklı argümanları var. Göztepe-Beşiktaş maçında kural hatası olduğu kesin. Buradan çıkacak karar, emsal karar olacak. Tekrar kararı çıkmazsa bundan sonra 'bu tip durumlarda başvurmayın, çıkmayacak.' demektir."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!