comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol: 'Bu filmin senaristi ve yönetmeni Şenol Güneş.'

17 Aralık 2017, Pazar 22:53
Mehmet Demirkol: 'Bu filmin senaristi ve yönetmeni Şenol Güneş.'

Beşiktaş'ın, Osmanlıspor'u 5-1 mağlup ettiği maçı NTV Spor'da Mehmet Demirkol yorumladı. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 16. haftasında sahasında Osmanlıspor'u 5-1 mağlup etti. Maçın ardından müsabakayı yorumlayan Mehmet Demirkol, Şenol Güneş ve Babel'e övgüler yağdırdı. Demirkol ayrıca Tosic'teki performans yükselişine de dikkat çekti. 


Beşiktaş 5-1 Osmanlıspor Mehmet Demirkol'un NTV Spor yorumları


"ŞENOL GÜNEŞ'İN ŞAHESERLERİ"

Şenol hocanın hayata döndürdüğü oyuncu sayısı az değildir ama şaheseri Babel galiba. Babel senelik 150 bin euro'ya oynayan oyuncuydu. İşi kapatmış ve acaba mı diye bakınıyordu. Şu an başka bir yere geldi. Bu planlı bir şeydir. Beşiktaş sol kanadına niye bu kadar az dönüyor merak ediyorum ben de. Premier Lig'den isteniyor. Laf değil yani, gerçek. Babel ise yeniden doğuş. Büyük bir yıldız adayı olarak genç yaşta Liverpool'a gitti ve belli bir seviye oynadı, sonra yokuş aşağı giden kariyer. Hoca çiziyor bu. Hocaya sorduğunuz zaman bir yol gösteriyoruz diyor ama öyle değil. Hoca ona bir yol çiziyor. Bu filmin hem senaristi, hem yönetmeni Şenol Güneş. Senaryoyu yazıyor, ışığı yapıyor, sahneleri baştan planlıyor ve bunu oyuncuya göre yapıyor. İlk defa Şenol Güneş takımının bu kadar tek taraflı futbol oynadığını görüyorum. 
"TOSİC YENİDEN DOĞDU"

Tosic yeniden doğdu. Adam futbolcu oldu. Asist yapıyor, çok enteresan. Premier Lig'den isteniyor. Laf değil yani gerçek. O bile beklemiyordu bu kadar Beşiktaş'ta kalacağını. 

"MEDEL CAM GİBİ OYNADI"

Medel saf gibi oynadı. krital gibi görünmeyebilir. Çok parlak, cam gibi oynadı. Faul aldı, kart göstetti, çok top kesti, aldığını verdi. Her seferinde net olarak topu oyuna soktu. O pozisyondaki oyuncudan fazlasını bekleyebiliriz aslında. Hücuma katılsın beklentisi oluşabilir. Bunları çok yapmadı belki ama istenen o değildi. Kendisinden bekleneni %100 yaptı. Ben 99 vermem. 

Mehmet Demirkol son olarak Negredo hakkında konuşurken, "İlk yarıda aslında istediği topları alamadı ama tüm goller onun. 1 gol attı ve atılan gollerde alanları hep o boşalttı." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.