comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Medel ve Isla parmak ısırttı! Copa America'da yıldızlaştılar

22 Haziran 2019, Cumartesi 12:30
Medel ve Isla parmak ısırttı! Copa America'da yıldızlaştılar

Beşiktaşlı Medel ile Fenerbahçeli Isla, Copa America'da sergiledikleri performansla parmak ısırttı.

FutbolArena - Copa America'da Şili Milli Takımı'nda mücadele eden Mauricio Isla ve Gary Medel, Ekvador ile oynadıkları karşılaşmada sergiledikleri performansla adeta parmak ısırttı. Her iki futbolcu da 90 dakika boyunca takımları adına istatistiklerde öne çıkan oyuncular oldular. 

MEDEL HATASIZ OYNADI, ISLA TOP VERMEDİ
Copa America'da C Grubu'nda mücadele eden Şili, Ekvador karşısında 2-1 kazanarak çeyrek finale yükselmeyi garantiledi. Şili'de 90 dakika forma giyen Isla ve Medel takımları adına en iyi performans sergileyen futbolcular arasında yer aldılar. Beşiktaşlı Gary Medel, 90 dakika boyunca sahanın en fazla pas isabeti yapan futbolcusu olurken, kendi takıma adına da zirvede yer aldı. 

ISLA, İKİLİ MÜCADELEDE YIKILMADI

Fenerbahçe'de geleceği tatışılan isimlerden biri olan Mauricio Isla ise ikili mücadelelerde rakiplerine göz açtırmadı. Tecrübeli futbolcu girdiği 17 ikili mücadelenin 11'inde başarılı oldu ve sahanın en çok ikili mücadele kazanan futbolcusu oldu. Isla ayrıca 5 top kapmayla da bu alanda takımı adına zirvede yer aldı. 
 

Copa America'yı en çok kazanan ülkeler hangileri?


Copa America'yı bu zamana kadar en fazla kazanan ülke 15 kezle Uruguay oldu. Arjantin 14, Brezilya ise 8 kez kupayı müzelerine götürdü. 

Uruguay: 15
Arjantin: 14
Brezilya: 8
Paraguay: 2
Şili: 2
Peru: 2
Bolivya: 1
Kolombiya: 1

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"