comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mario Gomez'in Beşiktaş pişmanlığı

23 Aralık 2017, Cumartesi 13:43
Mario Gomez'in Beşiktaş pişmanlığı

Beşiktaş'ın 2015-2016 sezonundaki şampiyonluğunda büyük pay sahiplerinden biri olan Mario Gomez kariyerinde ciddi bir iniş yaşarken Türkiye'de kariyerine devam etmemenin sıkıntısını yaşıyor. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski golcüsü Mario Gomez, Wolfsburg'ta umduğunu bulamayınca Stuttgart'a 3 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu. Mario Gomez, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra keriyerinde büyük bir düşüş yaşadı.
Mario Gomez, 2015-2016 sezonunda Süper Lig'de attığı 26 golle hem gol kralı olmuş hem de takımını şampiyonluğa taşımıştı.
 

Mario Gomez, Beşiktaş'tan neden ayrılmıştı?


Mario Gomez'in Beşiktaş'tan ayrılma sebeplerinden en önemlisiyse oyuncunun soru işaretleriydi. Mario Gomeaz, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi için yapacağı yatırımlardan şüphe etmişti.32 yaşındaki oyuncu Wolfsburg'a gittikten sonra Beşiktaş Avrupa'da başarılar yakaladı. Mario Gomez, geçen sezon Wolfsburg formasıyla küme düşmekten son anda kurtulmuştu.
Mario Gomez'in şüphe ettiği bu sezon Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon son 16'ya kalarak yıldız golcüyü kararından adeta pişman ettirdi.
 

Mario Gomez'in Wolfsburg'ta oynadığı maçlar ve performansı


Mario Gomez, Wolfsburg formasıyla iki sezonda 52 maça çıktı ve 19 gol attı. Tecrübeli hücum oyuncusunun bu sezon 11 Bundesliga maçında sadece 1 gol attı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.