comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Marcelo ile Lyon taraftarları arasındaki kriz sona erdi

12 Ocak 2020, Pazar 17:44
Marcelo ile Lyon taraftarları arasındaki kriz sona erdi

Lyon'da Marcelo Guedes krizi sona erdi. Brezilyalı futbolcu Bordeaux maçında tribüne formasını göndererek, taraftarlarla arasındaki buzları eritti. 

FutbolArena Dış Haberler - Marcelo Guedes ile Lyon tarafarları arasındaki buzlar eridi. Lyon'un, Cumartesi günü deplasmanda 2-1 mağlup ettiği Bordeaux maçında Brezilyalı futbolcu tribüne giderek formasını erdi ve taraftarlarla arasındaki krize son verdi. 

Hatırlanacağı üzere bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig maçında taraftarlarla yaşadığı kriz nedeniyle ayrılma kararı alan Marcelo Guedes, "Ailemin güvenliğini düşünmek zorundayım." demişti. Aynı maçta bir Lyon taraftarı "Marcelo git" yazılı pankartla sahaya girmişti. 
Marcelo Guedes'in, Bordeaux maçında taraftarlardan özür dileyerek buzları eritmesi sonrasında başkan Michel Aulas yaptığı açıklamada, "Marcelo'nun davranışı gerçekten güzeldi. Sezon sonuna kadar bizimle. Hiçbir yere gitmiyor. Kulübü mümkün olduğunda en etik şekilde yönetiyoruz. Hem taraftarlarımıza, hem de en iyi oyuncularımıza ihtiyacımız var." dedi. 


 

Lyon - Leipzig maçında olaylar


Lyon taraftarının pankartla sahaya girmesinin ardından diğer futbolcuların da araya girmesi sonrasında saha bir anda karıştı. Marcelo'nun takım arkadaşları pankartla sahaya giren taraftarı uzaklaştırdı. 

Depay ise maç sonunda yaptığı açıklamada, "Öfkeliyim, kızgınım. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Bir takımın taraftarı tarafından desteklenmediğini bilerek oynaması çok zor. Bizden ne bekliyorsunuz? Ailelerimize hakaret eden taraftarlara teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)