comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Lyon, sinekten yağ çıkarma derdinde"

15 Nisan 2017, Cumartesi 10:58

Milliyet yazarı Ercan Güven, Lyon - Beşiktaş maçında yaşanan olayları değerlendirdi.

FutbolArena - Lyon- Beşiktaş maçından hemen önce tribünlerde yaşanan olayların yankıları devam ediyor. UEFA, iki kulübü de Disiplin Kurulu'na sevk etti. Rövanş öncesi çıkacak karar bekleniyor. 

Milliyet Yazarı Ercan Güven, sürece dair ""İşin çirkin tarafına ilk sapan, sinekten yağ çıkarmaya çalışan Lyon oldu" dedi.
İŞİN ÇİRKİN TARAFI... 

"İşin asıl çirkin tarafı, ortaya çıkan vahim durumu futbol çıkarı haline getirme niyetli duruşlar söylemler ve eylemlerdir şu çağdaş dünyada.

Fransa'daki maçta belki ilk ateşi Beşiktaş seyircisi yaktı ama işin çirkin tarafına ilk sapan, sinekten yağ çıkarmaya çalışan Lyon oldu. Hem de bilerek, isteyerek, taraftar psikolojisinden azade, başkan düzeyinde...

Ne demek İstanbul'daki maç seyircisiz oynanmalı?

Seyircin Fransa'da tribünün yarısını Türklere bırakmış zaten. O kadar ölüp bitmiyor maç için... Bunca olaydan sonra davet alsalar bile gelmezler İstanbul'a... Gelirlerse seyirciler arası kavga çıkabilir belki...

Nedir yapman gereken? Çık, ‘gelmeyin' de bitsin. Küllensin olay. Rakip seyirci yoksa ne olacak yani, Beşiktaş seyircisi Lyon takımına mı saldıracak?  

Bu arada Beşiktaş'ın en büyük gücü seyirciyi elinden alabilmek için cingözlük yapıp rövanşı da tahrik etmenin alemi mi var? 

Madem ki Lyon-Beşiktaş maçındaki olayların motivasyonu siyasi, önem sırasının başına kulüplerini yazan yöneticilerin küçük hesaplarına teslim edilemeyecek kadar naziktir mevzu... Beşiktaş bu sorumluluğun farkında davrandı. Lyon Başkanı bilmiyorsa Fransa ona hatırlatmalı."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!