comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lucescu'dan EURO 2020 açıklaması

02 Aralık 2018, Pazar 15:08
Lucescu'dan EURO 2020 açıklaması

Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, EURO 202 elemelerindeki grupla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda eleme grubu belli olan Milli Takımımızda teknik direktör Mircea Lucescu kura çekimi sonrası açıklamalarda bulundu. Zor bir grupta mücadele edeceklerini belirten deneyimli teknik adam, "Her maça kazanmak için çıkacağız" dedi.

"OYUNCULARIMIZ KENDİ TAKIMLARINDA OYNAMALI"
"Grupların tamamı birbirine denk. Kazanmak zorundayız. Fransa ile oynayacağız, elbette kolay değil. Bizim oyuncularımız için de Fransa'ya karşı oynamak kolay değil. Fakat sadece Fransa maçı değil, bütün maçlar önemli. Umarım genç takımımız daha iyi performans ortaya koymaya başlar. Oyuncularımızın kendi takımlarında oynamaya başlaması da önemli."

"HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ" 

"İlk olarak inşallah Fransa'ya karşı oynamayız. Grubun en iyi takımına karşı biraz daha iyi durumda çıkmayı umuyorum. Her maça iyi konsantre olmamız gerekiyor. Bu takımlara karşı kazanabilmek çok önemli. Andorra, Moldava maçları da çok önemli. Fransa ve İzlanda'ya karşı alacağımız puanlar da bize avantaj sağlayacak. İzlanda'yı iyi tanıyoruz. Oyuncuları çok fazla değişmedi. Son Dünya Kupası'nda da 2 sene önceki performanslarını ortaya koyamadılar. Yaş ortalamaları da yükseliyor. Fiziğe dayalı bir futbol oynuyorlar. Fransa da başka türlü bir oyun oynuyor. Hangi takım olduğu önemli değil her maçı kazanmalıyız." 

"YENİ OYUNCULAR ÇIKARSA KADROYA ALIRIZ"

"Yeni bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Farklı türde oyun stillerine sahip futbolcuları bir araya getiriyoruz. Arnavutluk da buna benzer bir şey yapıyor ve 8-9 tane İtalya'da oynayan futbolcuları var. Yeni oyuncular çıkarsa elbette kadroya alırız. Fakat kendi takımlarında oynamayan tecrübeli oyuncuları almaktansa genç oyuncularla devam etmeyi tercih ediyorum."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.