comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lille, Burak Yılmaz transferini açıkladı: 'Gerçek bir efsane!'

01 Ağustos 2020, Cumartesi 12:46
Lille, Burak Yılmaz transferini açıkladı: 'Gerçek bir efsane!'

Fransa Ligue 1 ekibi Lille, Beşiktaş'tan Burak Yılmaz'ı transfer ettiğini resmen açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş'tan ayrılan Burak Yılmaz, Fransa Ligue 1 ekibi Lille ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Fransa'ya giden milli futbolcu, ayağının tozuyla ilk antrenmana çıktı. Lille Kulübü, Burak Yılmaz transferini resmen açıkladı.
 

Lille'den Burak Yılmaz açıklaması


Lille CEO'su Marc Ingla transfer sonrası açıklamalarında "Hoş geldin Burak! Onu kulübümüzde görmekten gurur duyuyoruz. Gol yollarında yetenekli tam anlamıyla bir 9 numara." dedi.

"BURAK YILMAZ GERÇEK BİR EFSANE"
Ingla sözlerinin devamında, "Süper Lig'in 4 büyük kulübünde oynamış gerçek bir efsane! Çok deneyimli ve karakter sahibi bir oyuncu. Şimdi yeteneğini Fransa'da gösterecek. Kadromuzu güçlendirecek, oyun planımıza uyan ve takıma deneyim kazandıracak gerçek bir savaşçı, mükemmel bir profil" ifadelerini kullandı."ZEKİ ÇELİK BANA 17 NUMARALI FORMAYI VERDİ"

Burak Yılmaz ardından imza töreninde şu açıklamaları yaptı:

"Bana duydukları güven için teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca çok baskılı yerlerde ve büyük takımlarda oynadım. Bu baskı bana iyi geliyor. Bana güvenenleri mahcup etmek istemiyorum. 20 gün önce menajerimle irtibata geçildi. İstanbul'da yüz yüze görüşme gerçekleştirildi. O toplantıdan sonra kararımı verdim. Hemen Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik ile konuştum. Sorular sordum. Beklediğim cevapların çok üstünde cevaplar aldım. Onların burayı severek oynaması kararımda çok etkili oldu. Burayı kendi evleri olarak görüyorlar. Birinci hedefim sahaya çıkıp gol atmak. Diğer görevlerimi de yerine getireceğime eminim. Zeki Çelik bana 17 numaralı formayı verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye, Zeki ve Yusuf'u takip ediyor. Ben de bu nedenle takıma hakimim."

"BEŞİKTAŞ DA BENİ İSTERSE TEKRAR SEVE SEVE GELİRİM"

Burak Yılmaz ayrılık öncesi TRT Spor'a şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Çin'e gittiğim zaman tekrar dönersem Galatasaray'a dönmek isterim demiştim. Galatasaray o zaman beni istemedi. O yüzden Galatasaray'a gelme ihtimalim ortadan kalktı. Eğer Beşiktaş da beni isterse seve seve. Devam ediyorsam oyuncu olarak, hocalığa başlamışsam hoca olarak, yönetici olursam yönetici olursam, arkadaş istiyorlarsa arkadaş olarak. Abi, kardeş. Her şekilde. Eğer Beşiktaş taraftarları üzerinde küçücük bir hakkım varsa, ben sonuna kadar hakkımı helal ediyorum. Beşiktaş taraftarları da haklarını helal etsinler. Allah hepinizden razı olsun. Sizi çok seviyorum."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"