comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lewis Holtby transferi Beşiktaş'a katkı sağlar mı?

07 Temmuz 2019, Pazar 14:50
Lewis Holtby transferi Beşiktaş'a katkı sağlar mı?

Sinan Yılmaz ve Orhan Uluca, FutbolArena TV'de Beşiktaş transfer gündeminde olan Lewis Holtby'i değerlendirdi.

FutbolArena -
Hamburg ile sözleşmesi sona eren ve Beşiktaş'a yazılan Lewis Holtby, FutbolArena TV'de yayınalanan TransferArenası'nda değerlendirildi. Sinan Yılmaz, Bundesliga'yı yakından takip eden Orhan Uluca'ya Holtby'nin nasıl bir futbolcu olduğunu sordu.
 

Lewis Holtby Kimdir?


Holtby'nin henüz 28 yaşında olduğunu söyleyen Sinan Yılmaz, "Bundan yaklaşık 10 yıl önce bir wonderkid olarak görülüyordu. Kendisinden beklenen seviyelere çıkamadı belki ama yine de büyük takımlarda oynadı. Şimdi de serbest statüde. Bu oyuncuyu Orhan Uluca çok daha iyi yorumlayacaktır." dedi. 
 

Holtby hangi pozisyonlarda oynuyor?


Orhan Uluca, "Kendisi ofansif ortasaha, 10 numara pozisyonlarında oynuyor ama ben onu 8 numara pozisyonunda daha çok sevmiştim. Çıkış yaptığı dönemi çok iyi hatırlıyorum çünkü yoğun olarak blog yazdığımız dönemdi. Çıkış yaptığı dönemde Schürle gibi takım arkadaşları vardı ve iyi bir takım olmuşlardı. Ciddi başarı sağladılar. Teknik Direktörleri Thomas Tuchel'di ve Holtby de o takım içinde ortaya çıktı. O zaman 10 numara oynuyordu ve Almanya'da büyük yetenek olarak görüldü. Schalke 04 de ona yatırım yapıp transfer etti. Schalke'de bir adım geriye gitti ve ofansif bir 8 numaraya dönüştü ama en dikkat çeken ayrıntı agresif bir oyuncu olmayı başarabilmesiydi. Boyu çok uzun değil, fizik olarak da çok güçlü değil ama agresif bir 8 numara oynadı. Tottenham'a gittiği döneme kadar da bence kariyerinin zirvesini yaşadı. Tottenham'a da iyi bir paraya gitti ama orada yapamadı ve Almanya'ya geri döndü. Sonrasında da inişli çıkışlı bir kariyer yaşadı." dedi.

HAMBURG LANETİ
Holtby'nin son dönemde en büyük dezavantajı Hamburg kulübü oldu diyen Orhan Uluca" Hamburg geçen yıllarda Ersun Yanal dönemindeki Trabzonspor'a benzer. Habire oyuncu alır ama kimse tutunamaz. Uzun zamandır kulüpte kaos var ve giden futbolcu tutunamıyor. Holtby de o kulüpte çok uzun süre kaldı. Daha önce ayrılması gerekiyordu" ifadelerini kullandı.
 

Holtby Hamburg'tan neden ayrıldı?


Holtby'nin Hamburg kulübü ile bu sezon yaşadığı sorunu da anlatan Uluca, "Ligin son 5-6 haftasında Hamburg, Bundesliga 1'e yükselmeye çalışan, tepeye oynayan bir kulüptü. Yanılmıyorsam Köln maçında kart cezalısı olan Holtby o kritik maçta oynamadı ve maç 1-1 bitti. Bir sonraki hafta Union Berlin maçında da Holtby'nin yedek oturacağı söylendi. Holtby de yedek oturmayı reddedip deplasmana gitmedi ve bu hareketi nedeniyle kadro dışı bırakıldı ve sezon sonuna kadar oynatılmadı. Buna rağmen Hamburg da o kalan 4 maçta galibiyet alamadı 3 maçta mağlup oldu ve Bundesliga 1'e yükselemedi. Holtby sonra yaptığı hatayı kabul etse de kulüple yollarını ayırdı ve şimdi de boşta" dedi. 

Sinan Yılmaz ise Holtby'nin Atiba önünde Dorukhan ile bir ikili olabileceğini ve Ljajic'in de sol önde oynayabileceğini söyledi. Orhan Uluca hem o taktikte hem de Dorukhan'ın yerinde Holtby'nin oynayabileceğini dile getirdi. 

"BELHANDA'YA BENZİYOR" 
Holtby'nin agresif bir 8 numara olduğunu söyleyen Orhan Uluca, "Emre Özcan ile biz bayılıyorduk buna" dedi. Sinan Yılmaz da bunun üzerine "Belhanda'ya benziyor o zaman" yorumu yaptı. Orhan Uluca, "Evet çok benzer oyuncular gerçekten" ifadelerini kullandı. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!