comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lens'e kapılar kapandı! "Aranan oyuncu değil"

24 Nisan 2019, Çarşamba 16:28
Lens'e kapılar kapandı!

Beşiktaş'ta beklenen performansı sergileyemeyen Jeremain Lens'in Leeds United'ın gündeminde olduğu iddiaları İngiliz basınında değerlendirildi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta beklentilerin altında bir performans sergileyen ve sezon sonunda ayrılması muhtemel oyuncular arasında gösterilen Jeremain Lens hakkında İngiliz yorumcular değerlendirmelerde bulundu. Leeds United ile adı anılan futbolcuyla ilgili İngilzi kulübünü yakından takip eden muhabirler görüşlerini belirtirken, Lens'in Leeds için doğru isim olmadığı konusunda fikir birliğine vardılar. 


Beşiktaş Haberleri: Lens, Leeds United'a transfer olacak mı?


Beşiktaş'ta beklentilerin altında performans sergileyen Jeremain Lens'in Leeds United'a transfer olacağı iddialarını yorumlayan İngiliz muhabirler şunları söyledi:

Toby Wilding: "Lens, Sunderland'de iyi değildi. Leeds United'ın alternatif oyunculara ihtiyacı var ama bu isim Lens olmamalı."
Gary Hutchinson: "Lens, Leeds'e hiç uygun değil. Bence gelmemeli."

Louie Chander: "Lens bir zamanlar iyiydi ancak artık değil! Kesinlikle kaçının."
 

Jeremain Lens'in Beşiktaş'a maliyeti ne kadar?


Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezon başında Sunderland'den kiraladığı ve bu sezon başında da bonservisini aldığı Jeremain Lens, şu ana kadar sergilediği performansla adeta hayal kırıklığı yarattı. Hollandalı futbolcu, geçtiğimiz sezon 24 lig maçında sadece 1 gol atabilirken, bu sezonda da şu ana kadar oynadığı 23 lig maçında 1 kez gol sevinci yaşadı. Lens'in etkisiz performansı sonrası eleştiriler artarken, futbolcunun maliyeti de yeniden gündeme geldi. 

JEREMAIN LENS'İN BEŞİKTAŞ'TAKİ PERFORMANSI

2017/18
Maç: 32
Gol: 4
Asist: 4

2018/19
Maç: 32
Gol: 5
Asist: 9

2 SEZONLUK MALİYETİ 10 MİLYON EURO

Beşiktaş, geçtiğimiz sezon Lens için 1,5 milyon euro kiralama ücreti ve 2,2 milyon euro maaş ödedi. Siyah beyazlılar bu sezon başında bonservisi için 4, yıllık maaş için 2,25 milyon euro verdiği Lens için şu ana kadar 10 milyon euro harcamış oldu. Beşiktaş ile 3 yıl daha sözleşmesi bulunan Jeremain Lens'e bu süreçte 6 milyon euro daha sabit maaş ödemesi yapılacak. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)