comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Kulüplerimiz kurallara uyarsa Türk futbolu 3 yılda kurtulur"

10 Temmuz 2019, Çarşamba 10:51

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Kulüp Lisans Talimatı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Kulüplerimiz bu kurallara uyarsa Türk futbolu 3 yılda kurtulur" dedi.
 

Nihat Özdemir ve Fikret Orman'ın basın toplantısı


TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

NİHAT ÖZDEMİR: "KULÜPLERİMİZ SÜREKLİ DENETLENECEKTİR"
"Göreve başladığımız 1 Haziran gününden bu yana kulüplerimiz ve Türk futbolunun sorunlarını çözmek için yoğun bir çalışma içerisine girdik. Kulüp Lisans Talimatı'nda reform niteliğinde değişikliğe gittik. Türk futbolu için daha işlevsel bir hale getirdik. Aynı zamanda Bankalar ve Kulüpler ile görüşmeler yaptık ve mali yapılandırma sürecini de sürdürdük. Takımlar için harcama limitleri koyacağız. Bu limiti aşan kulüplerin yeni futbolcu lisansı çıkarılmayacak. isans talimatlarını harfiyen uygulayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kulüplerimiz, yıl boyunca bağımsız kuruluşlar tarafından da denetime tutulacaklar. Sezon başı, ortası ve sonu şeklinde çok sıkı şekilde devam edecektir."

NİHAT ÖZDEMİR: "KULÜPLER HARCAMA LİMİTLERİNİ KENDİLERİ DE HESAPLAYABİLİR"

"Ağustos ayında kulüplerden bilançolarını isteyeceğiz ve harcama limitlerini buna göre eylül ayında bildireceğiz. Limiti aşan olursa puan silme cezası dahi verilebilir. Kulüplerimiz kendi harcayacakları parayı hesaplayabilirler. Kuralları çok açık bir şekilde anlattık. Kulübün alacakları ve giderleri hesaplanarak harcama limitleri bulunacak. Bunu ben bile 15 dakika içerisinde hesaplayabilirim. UEFA'dan gelen para ve puan silme cezalarına artık bir son vermek istiyoruz. Kulüplerimiz bu talimata uygun hareket ederse 3 yıl içerisinde Türk futbolu kurtulabilir."

FİKRET ORMAN: "LİGİN MARKA DEĞERİ İYİ BİR NOKTADA DEĞİL"

"Süper Lig'in marka değeri çok iyi durumda değil. Beşiktaş olarak Avrupa'da son 3 yılı hep anlaşmalar üzerine götürebildik. Cezalarla karşı karşıya kaldık. Şimdi bir geçiş sürecine de girdik. Buna biz de Kulüpler Birliği olarak destek veriyoruz. Türk futbolunun artık bir kayda alınması lazım. Önümüzdeki 3 sene zor olacaktır ama sonrasında rayına oturacaktır. Bu acı reçeteyi uygulamamız lazım. Bu itibarsızlığı Türk sporu artık kaldıramaz. Türk sporunun tek sorunu da bu değil. MHK ve kurullarla ilgili de uyumlu bir çalışma yapacağız. Her yerde adil kuralların olmasını istiyoruz. Sahaya gelen taraftarın oyun izlemek için gelmesini sağlamak istiyoruz. Bu bütün kulüplerin yapması gereken bir şey."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!