comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kulüplerden beIN Sports'a: 'Geciken ödemeler yerine getirilmeli!'

16 Temmuz 2019, Salı 20:10
Kulüplerden beIN Sports'a: 'Geciken ödemeler yerine getirilmeli!'

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, toplantının ardından 18 kulüp olarak beIN Sports'un geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, gerçekleşen toplantının ardından yayıncı kuruluş beIN Sports ile alakalı açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, 18 kulüp olarak beIN Sports'un geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini yerine getirmesi talebini, TFF'ye ilettiklerini söyledi. 

"BEIN SPORTS ÖDEME YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMELİ"
Bugün çok önemli bir toplantı yaptık. Yaklaşık 2-3 hafta içerisinde hem TFF, hem de Kulüpler Birliği beraber ve ayrı ayrı toplantılar yaptık. Spor Toto Süper Lig resmi yayıncı kuruluşu beIN Sports geçtiğimiz sezonun ortasından beri önümüzdeki sezon için TFF'den finansal taleplerde bulunmaktadır. Biz bugün 18 kulübümüz ve TFF yönetim kurulu üyeleriyle bu talepleri değerlendirdik. Kulüplerin finansal durumları göz önünde alındığında, 18 kulüp olarak beIN Sports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini, TFF aracılığıyla kendilerine iletmesine karar verdik."

"BUNDAN SONRAKİ SÜRECİ TFF YÜRÜTECEKTİR"

Bu zamana kadar beIN Sports yetkilileriyle Kulüpler Birliği içerisinde oluşturduğumuz komiteyle bazı görüşmeler yaptık. Onların yasal muhattabı TFF olacağı için görüşmeleri TFF yürütecektir. Biz TFF'ye kendi fikirlerimizi ve duruşumuzu ilettik. Bundan sonraki süreci TFF Başkanı ve yönetim kurulu yürütecektir. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)