comScore
1 / 16

Kulüpler Birliği'nden flaş karar! Fikret Orman açıkladı

FutbolArena - Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, bugün yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

2 / 16
Kulüpler Birliği toplantısının ardından Fikret Orman’ın yaptığı açıklama şu şekilde:
3 / 16
Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman: "Bizim yapmış olduğumuz en büyük hata Sayın Mustafa Cengiz’e de bu açıklamayı aktarmamış olmamız."
4 / 16
Fikret Orman: "Galatasaray, Kulüpler Birliği’nin çok önemli bir üyesidir. Bu yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıracaklarını düşünüyorum. Biz oy birliği ile açıklamanın arkasındayız."
5 / 16
Fikret Orman: "Her maçta hatalar yapılıyor. Her maçtan sonra hakemleri kamuoyu önünde cezalandırırsak ortada hakem kalmaz."
6 / 16
Fikret Orman: "Hakemler hata yaparsa dinlendirilir, kamuoyu önünde cezalandırılmaz. Böyle yaparsanız adalet dengesini bozarsınız. 18 kulüp de bu ligin parçası."
7 / 16
Fikret Orman: "Biz hiçbir kulüpten imza istemedik ki, altına imza attık veya atmadık mevzusu olsun. Biz 17 kulübün mutabık olduğunu söyledik. Kimsenin Galatasaray’ın karşısında olma hakkı yoktur."
8 / 16
Fikret Orman: "Galatasaray’ın karşısında olmak kimsenin hakkı da değildir, haddi de değildir."
9 / 16
Fikret Orman: "Herhangi bir maçta hakem hatası olduğu zaman çıkıp kamuoyu önünde hakeme ceza verdiğinizi açıklıyor musunuz? Hayır. MHK kendi içinde cezasını veriyor zaten."
10 / 16
Fikret Orman: "Mustafa Cengiz’i çok severim, benden yaşı da büyüktür. Gördüğüm zaman elbette konuşurum. Biz birbirimize düşman değiliz. Abdurrahim Albayrak mesela benim çok yakın dostumdur. Çocuğunun düğününde nikah şahitliği yaptım."
11 / 16
Fikret Orman: "Bizim niyetimiz Galatasaray’ın karşısında olmak değil. Böyle bir haddimiz de yok. Açıklamadan haber vermeyerek sadece bir hata yaptık."
12 / 16
Fikret Orman: "Bugün 17 kulüp de yapılan açıklamanın arkasında olduğunu ifade etti."
13 / 16
Fikret Orman: "Bu açıklamayı Mustafa Cengiz başkana iletmeliydim. Burada hata yaptık. Bunun dışında yapılan açıklamanın arkasındayız. Galatasaray’a da karşı durumumuz yok."
14 / 16
Fikret Orman: "VAR sistemi hata yapmıyor. Hatayı yapan insanlar. Bu insanları eğitimle daha az hataya götürmemiz lazım. Araba dururken kaza yapar mı? Kulanan kazana yapar."
15 / 16
16 / 16