comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Konyaspor'un iptal edilen golü! Karar doğru mu?

23 Kasım 2019, Cumartesi 21:06
Konyaspor'un iptal edilen golü! Karar doğru mu?

Konyaspor - Beşiktaş maçının 3. dakikasında ev sahibi Konyaspor'un iptal edilen golünü hakem yorumcuları değerlendirdi. 

FutbolArena - Süper Lig 12. haftasında Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçın 3. dakikasında Konyaspor'un iptal edilen golcü gecenin tartışma konusu oldu. 


Konyaspor'un Beşiktaş maçında iptal edilen golü


Peki Konyaspor'un golünde Fırat Aydınus'un kararı doğru mu? Hakem yorumcuları pozisyonu değerlendirdi. 

ERMAN TOROĞLU: "NET GOL" (A SPOR)
Pozisyonu yayıncı kuruluş pilottan, yandan ve ofsayt kamerasından gösterdi. VAR'da kale arkası görüntüsü var. Sonradan çizgi çektiler. O çizgiyi görüyoruz. O pozisyona bakmak için hem Beşiktaş, hem Konyaspor'un kale arkasından bir görüntü olursa daha net görürüz demiştim. Sonra baktım. Topa vuran Konyasporlu oyuncu ve kaleye açısı, kaleci, kalecinin açısı, Ömer Ali Şahiner. Topa vurulduğu anda kaleci topu görüyor mu? Topa vurulduktan sonra, topa vuran oyuncunun arkadaşı kaleciyi aldatıyor mu oyunun içine mi geliyor? Yoksa dışarı mı kaçıyor? Kaleci atılan şutu net görüyor mu? Hepsine baktım. Net yorumum, net gol. 

SELÇUK DERELİ: "HEM FAUL, HEM OFSAYT VAR"

FutbolArenaTV canlı yayına bağlanan Selçuk Dereli ise "Konyaspor'un golünde Elneny'ye yapılan net bir faul var. Hakem Fırat Aydınus, ofsayt nedeniyle iptal etti. Bence o karar da doğruydu. VAR doğru karar verdi. Golün iptal edilmesi gerekiyordu. Karar doğru."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!