comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kayseri Beşiktaşlılar Derneği'nden Bırakmam Seni desteği

28 Haziran 2020, Pazar 12:27
Kayseri Beşiktaşlılar Derneği'nden Bırakmam Seni desteği

Kayseri Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Onur Başkal, Bırakmam Seni kampanyası hakkında konuştu.

FutbolArena - Kayseri Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Onur Başkal, kulübün başlattığı #BırakmamSeni kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkal, ayrıca Kayseri ve bölgesinde yapılan çalışmalardan bahsetti. 

Öncelikle yardım kampanyasının sloganından bahsederek başlayalım. Neden #BırakmamSeni?
Ahmet Onur Başkal: “Kulüp yöneticilerimiz #BırakmamSeni sloganı ile alakalı ciddi araştırmalar yaptılar. Önemli istişareler gerçekleşti. Kulübümüz, kampanya öncesi derneklerimizle de bir toplantı yaparak, fikirler aldı. Neticesinde kampanyamız için #BırakmamSeni sloganı belirlendi. Beşiktaşlılık duruşuna uygun bir slogan. Bir Beşiktaşlı, asla Beşiktaş'ı bırakmaz. Çocuklarda x takımı tutuyordum ama şu takıma geçtim diye çok örnekler duyarız. Ancak Beşiktaş'lı idim ama şu takıma geçtim diye bir olaya hiç şahit olmadım diyebilirim.”

Bu kampanyaya destek olmak için birçok yöntem olduğunu biliyoruz. Bu konuyu biraz detaylandırabilir miyiz?
Ahmet Onur Başkal: “Kampanyaya destek olmak için bir çok seçenek mevcut. Bırakmam yazıp 1903'e SMS göndererek destek olunabilir. Kulübümüzün belirlediği Iban hesaplarına havale yapılarak destek olunabilir ve diğer yöntemlerle de bu kampanyaya destek sağlanabilir. Detaylar internet sitemizde mevcut. Daha da önemlisi Kartal Yuvası'ndan alışveriş yaparak, forma, kombine ve loca olarakta destek sağlanmış olunur. Yeter ki bütün camiamız gücü yettiği kadar bu sürece destek olsun.”

Yardım kampanyası kapsamında şu ana kadar Kayseri'de ve bölgede ne gibi çalışmalar gerçekleştirildi?
Ahmet Onur Başkal: “Tabi Kayseri'de ve bölgemizde kampanya ile ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz. İlk olarak sosyal medya hesaplarımızdan duyurular gerçekleştirdik. Daha sonra ise bilbord çalışmalarımız oldu. Kulübümüz zaten bu konuyla ilgili gerekli adımları atıyor. Bizler de Kayseri'de ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz. Yalnız şu konuya da değinmek istiyorum. Bıldordların üstünün çizildiğini veya kapatıldığını gördük. Kayserispor taraftarlarının bunu yapması bizleri üzdü. Elbette şehrimizin bir takımı var. Ancak Beşiktaş'ta büyük bir camiadır. Dernek Başkanımız Mehmet Yusuf Sarıalp  ile şu düşünceye sahibiz... Biz bu şehirde doğduk, bu şehirde yaşıyoruz ve Allah nasip ederse de bu şehirde öleceğiz. Biz Kayseriliyiz. Kayserispor'da bizim bir değerimiz. Şehrin de en büyük markasıdır. Geçtiğimiz süreçte Kayserispor'un düzenlediği yardım kampanyasına hem Dernek Başkanımız Mehmet Yusuf Sarıalp'in, hem şahsımın hemde diğer dernek yöneticisi arkadaşlarımızın hatrı sayılır desteği oldu. Evet Beşiktaş'lıyız. ama şehrimizin takımı Kayserispor'a da yeri geldiği zaman maddi ve manevi desteğimizi de sağlamaktan geri çekinmiyoruz. Çünkü Beşiktaşlılık duruşu bunu gerektirir. Süleyman Seba Başkanımızın bir sözü vardır: “İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz." Önce bizler her anlamda iyi bir insan olmaya çalışıyoruz. Dernek Başkanımızında söylediği gibi, içinde Kayseri geçen ve memleketimize yarar sağlayacak her şeye hizmet etmekten onur duyuyoruz.”

#BırakmamSeni kampanyası yaklaşık 2 hafta önce başladı. Bu süreçte Kayseri'den ve bölgeden beklediğiniz desteği bulabildiniz mi?
Ahmet Onur Başkal: “Kayseri'de ve bölgemizde kampanyaya güzel bir ilginin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kampanya başlangıcından itibaren derneğimizin resmi hesaplarına taraftarlarımız tarafından destek dekontları ve SMS ekran görüntüleri geliyor. Şahsi öngörüm başlangıç için iyi bir destek geldi. Tabiki destek rakamlarını kulüp yöneticilerimiz daha iyi bilir. Başkanımız Ahmet Nur Çebi'nin de 20 Milyon SMS açıklaması var. Bence camia olarak rahatlıkla ulaşabileceğimiz bir rakam.”

Önümüzdeki süreçte kampanyayı daha hareketli hale getirmek için çalışmalarınız olacak mı?
Ahmet Onur Başkal: “Kulübümüzün bize çizeceği yol haritasıyla tabiki kampanyamız için çeşitli çalışmalar yapacağız. Daha önceki süreçlerde derneğimizde önemli faaliyetler yapıldı. Örnek verecek olursak, 100. yılımızda balo gecesi düzenlenmişti. Yine yardım kampanyamız için zamanı verimli kullarak önemli faaliyetleri hayata geçirebiliriz. Kayseri olarak gerekli maddi ve manevi desteği sağlayacağız.”

Beşiktaş Kulübü'nün #BırakmamSeni kampanyasında hedefi nedir? Başkan Çebi'nin tanıtımı programında, 20 Milyon SMS açıklaması olmuştu. 
Ahmet Onur Başkal: “Çebi Başkanımızın 20 Milyon SMS açıklaması gayet ulaşılabilir bir hedef. Hatta bu rakamında üstüne çıkabileceğimize inanıyorum. Yeterki inanalım ve birlik olalım.”

Son olarak Kayseri ve bölgede bulunan Beşiktaş taraftarlarına mesajınız nedir?
Ahmet Onur Başkal: “Kayseri Beşiktaşlılar derneğimiz çalışmalarını sürdürüyor. Tüm renktaşlarımızı derneğimize davet ediyorum. Hem tanışalım hemde fikir alışverişinde bulunalım. Neler yapabiliriz konuşalım. Hiç kimse bu koltuklarda kalıcı değil. Bizden önce ki Başkanımız Fatih Yücel, görevi devrederken şunları söyledi. “Ben burada uzun yıllar görevde kalırsam burası körleşir. Ben bu görevi sizlere devredeceğim ki sizin de çevreniz buraya gelecek. Siz görevi devredeceksiniz bu aile daha da genişleyecek.” Bizim duruşumuz budur. Dernek seçimlerimizde kavgalar, olaylar vs. asla olmaz. Demokratik bir şekilde seçimlerimiz yapılır. Biz gideceğiz, başkası gelecek. Başkası gidecek, öbürü gelecek. Buradaki insanlar hiç buradan kopmadan bu şekilde burası büyüyecek.”

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!