comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Karius'tan Beşiktaş sözleri: "Harika bir futbol kültürü var"

14 Ağustos 2019, Çarşamba 19:31
Karius'tan Beşiktaş sözleri:

Beşiktaş'ın kalecisi Karius'tan özel açıklamalar. Alman kaleci DAZN'a verdiği röportajda İstanbul'daki hayatı, Türkiye'deki derbileri ve transfer sürecini anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Alman kalecisi Karius, DAZN'a verdiği röportajda kariyeri ve Türkiye'ye transfer süreci hakkında açıklamalarda bulundu. 

"İSTANBUL ÇILGIN BİR ŞEHİR"
İstanbul çılgın bir şehir. 16 milyon insan olduğu fakat gayri resmi olarak birkaç milyon daha insanın olduğu söyelniyor. Herkes telaşlı, trafik çok yoğun. Ancak elbette güzel bir şehir. Bu şehirde yaşamak eğlenceli. 

"DERBİ ATMOSFERLERİ"

İstanbul'da derbiler inanılmaz bir atmosfere sahip. Stat yanıyor ve taraftarlar çok agresif. İletişim kurmak çok zor. Eğlenceli tarafı da var tabi. Mesela derbiden önce Galatasaray taraftarları da sokakta sizinle fotoğraf çektirmek istiyor. Çünkü o anda agresif bir ruh hali yok. Maç başladığı 

"BURSA'DAKİ İLK MAÇIM"

Türkiye'de, Beşiktaş formasıyla ilk maçımı Bursa'da oynadım. Takım arkadaşlarım maçın agresif geçeceği yönünde beni uyardı. Tonlarca çakmak atıldı sahaya. Sonunda hakeme gittim ve bunu söyledim. Sarı kart aldım. Sonrasında burası yeni bir lig ve alışmalıyım diye düşündüm. 

"HARİKA BİR FUTBOL KULTÜRÜNE SAHİP KULÜBE GELDİM"

Liverpool'dan ayrılış süreci hakkında konuşan Karius, "Temmuz ortasına kadar durumlar belli değildi. O tarihe kadar takımın birinci kalecisiydim. Alisson geldiğinde geri dönüşün olmayacağını biliyordum. Yeni bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. Farklı bir ülkeye ve kulübe gitmem gerekiyordu. Şampiyonluğa oynayan, harika bir futbol kultürüne sahi bir takıma geldim. Her zaman Avrupa'da yer alan bir kulübe geldim.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!