comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Karius Ankaragücü maçında devleşti! En iyi 90 dakikası

28 Nisan 2019, Pazar 20:04
Karius Ankaragücü maçında devleşti! En iyi 90 dakikası

Beşiktaş'ın son haftalardaki formda ismi kaleci Karius, Ankaragücü maçındaki performansıyla takımını ayakta tutan isim oldu. 

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ta sezon başından bu yana performansıyla eleştirilen kaleci Karius, son haftalardaki kurtarışlarıyla dikkat çekiyor. Alman kaleci Ankaragücü maçının ilk yarısında 6 kurtarış yaparken, özellikle biri karşı karşıya olmak üzere iki pozisyonda gole izin vermeyerek takımını ayakta tutan isim oldu. 


Beşiktaş - Ankaragücü maçı Karius'un kurtarışları


Beşiktaş'ın özellikle son haftalarda Vodafone Park'ta oynadığı maçlarda güven veren bir görüntü sergileyen Karius, Ankaragücü maçına kadar Vodafone Park'taki son 3 müsabakada 11 kurtarış yapmıştı. Alman kaleci Ankaragücü maçının ilk yarısında ise 6 kurtarışa imza atarken, bilhassa ilk dakikalarda karşı karşıya Orgill ve devrenin ortalarında Pazdan'ın kafa vuruşundaki kurtarışlarıyla da tribünlerden alkış aldı. 

TOPLAMDA 7 KURTARIŞ
İkinci yarıda bir penaltı kurtaran fakat hakem kararıyle tekrarlanan atışta bu kez Sacko'ya engel olamayan Karius, buna rağmen 7 kurtarışla müsabakayı tamamladı ve Opta verilerine göre bu sezon Süper Lig'de en çok kurtarış yaptığı 90 dakikayı oynadı. 
 

Beşiktaş - Ankaragücü maçı 11'leri


Beşiktaş: Karius, Gökhan, Vida, Mirin, Caner, Atiba, Dorukhan, Lens, Ljajic, Güven, Burak Yılmaz

Ankaragücü: Altay, Kitsiou, Kulusic, Pazdan, Pinto, Moke, Sedat, Canteros, Sacko, Boyd, Orgill

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!