comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kagawa için transfer itirafı: 'Mümkün değil'

09 Şubat 2019, Cumartesi 13:12
Kagawa için transfer itirafı: 'Mümkün değil'

Beşiktaş'ın sezon sonuna kadar kiraladığı Shinji Kagawa'nın transferiyle ilgili sürpriz bir açıklama yapıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın transferin son gününde Borussia Dortmund'dan sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna kattığı Shinji Kagawa hakkında Almanya'dan transfer itirafı geldi. Fortuna Dusseldorf Sportif Direktörü Lutz Pfannenstiel, Kagawa'yı transfer etmek istediklerini ve bu konuda Dortmund ile görüştüklerini açıkladı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Kagawa, Beşiktaş'ta kalacak mı?


Beşiktaş, ara transfer döneminin son gününde Dortmund'dan Kagawa'yı kiralamıştı. Siyah beyazlıların sözleşmesinde opsiyon maddesi olmamasına rağmen sezon sonunda bonservisini almak istediği Japon futbolcu hakkında Fortuna Dusseldorf'tan sürpriz bir itiraf geldi. Sportif Direktör Lutz Pfannenstiel yaptığı açıklamada Kagawa'yı transfer etmek istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

"Kagawa'yı transfer etmeyi hayal ettim. Fakat Dortmund yöneticileriyle para konusunu görüştüğümde kabus yaşadım. Dortmund finansal olarak bizden çok farklı bir ligde. Kagawa gibi bir oyuncuyu transfer etmek bizim için mümkün değil. Bu kadar basit."
KAGAWA, BEŞİKTAŞ'A NASIL TRANSFE ROLDU?

Beşiktaş Yöneticisi Hüseyin Yücel, Kagawa'nın transfer hikayesini şu şekilde anlattı:

"Kagawa'yla alakalı hem başkan hem transfer komitesi özellikle de Umut bey 1 yıldır zaten uğraşıyordu. Beşiktaş'ın gündemde olan bir futbolcuydu. Ama kısmet benim üzerime kaldı gibi oldu. Çünkü transferin son günü çok tesadüf bir şekilde başkan Şenol hoca, ve Ali Naibi bir yerde oturduk. Takımın gidişatını konuşup 2 saat baya bir muhabbet ettilk.

Bir an benim aklıma Kagawa geldi. 'Hocam Kagawa nasıl bir futbolcu?' dedim. 'İyi oyuncudur' dedi. 'Bizde iş yapar mı?' dedim. 'Yapar tabii ki neden yapmasın. Kaliteli oyuncu' dedi. 'Ee niye almıyoruz hocam' dedim. 'Para yok ki Hüseyin'cim' dedi. 'Hocam ben karşılarım' dedim. 'Sen oynatır mısın, takıma alır mısın?' dedim. 'Alırım tabii ki'dedi. 'Neden almayayım' dedim. 'Ali Naibi'ye döndüm kaç para?' dedim. '1.5 milyon euro' dedi. 'Ağabey 750 bin teklif et' dedim. 'Yok edersin yok edemezsin nasıl olacak?' 'Ya et, ne olacak. Taş attık kolumuz mu yoruldu?' 'Yok onu Milan istiyor' dedi. 'Milan istiyorsa Milan'a gitsin. Bizim teklifimiz 750 bin euro' dedim. Oradan başkan lafa katıldı. Dedi ki 'Ali 250 bin de ben veriyorum. Git teklif et gel.' Ali Naibi içeri gitti geri geldi. 'Başkanım hayırlı uğurlu olsun transfer bitti' dedi. El sıkıştık öpüştük. Hayırlı uğurlu olsun dedik. Şunu söylüyorum hatta. 3 dakikada transfer bitti. 3 dakikada da gol attı."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)