comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kadınlar Futbol Ligi şampiyonu Beşiktaş

05 Mayıs 2021, Çarşamba 20:10
Kadınlar Futbol Ligi şampiyonu Beşiktaş

Beşiktaş, Kadınlar Futbol Ligi'nde 2020/21 sezonunda şampiyon oldu. Siyah beyazlılar, finalde Fatih Vatan Spor'u 2-0 mağlup etti. 

FutbolArena - Turkcell Kadınlar Futbol Ligi'nde 2020/21 sezonu şampiyonu Beşiktaş oldu. Siyah beyazlılar, finalde Fatih Vatan Spor'u 2-0 mağlup ederek mutlu sona ulaştı. 

Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıyan golleri ikinci yarıda Esra Erol ve Melike Öztürk kaydetti. Siyah beyazlılar, 66. dakikada Didem Karagenç'in kırmızı kart görmesi sonucunda kalan bölümleri 10 kişi oynamasına rağmen 73. dakikada Melike Öztürk'ün golüyle skoru 2-0 yaptı ve maçı neticeyle tamamlayarak şampiyon oldu. 
Maçın ardından TRT Spor'a konuşan Melike Öztürk, "Takımımın 2. golünü attım. Çok mutluyum. Hepimiz çok mutluyuz. Hayatımda unutamayacağım anlardan biri. Beşiktaş şampiyon." dedi. 

Teknik Direktör Bahar Özgüvenç ise Sports TV'ye yaptığı açıklamada, "İlk geldiğimiz günden beri şampiyon olacağımızı biliyorduk. Allah'a şükürler olsun ailelerimizi ve Beşiktaş taraftarlarını üzmedik. Bundan sonra Sergen hocamız ve sporcularımızdan bekliyoruz. En büyük Beşiktaş. Çifte kupayla İstanbul'da tur atacağız Allah'ın izniyle. Sıra sizde Sergen hocam ve sporcularımız." ifadelerini kullandı. 

BAHAR ÖZGÜVENÇ'İN BEIN SPORTS'A AÇIKLAMALARI

Şampiyonlar Ligi'nde tüm dünyaya Beşiktaş'ı tanıtmak ve hem de tüm dünyaya Kartal pençesinin anlamını ve ifadesini göstermek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne gitmeden önce yurt dışında hazırlıklarımız olacak. Beşiktaş'ta Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak. En büyük hayalim bu. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"