comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Josef gözyaşlarına hakim olamadı! "Bu ligde kalamam"

10 Eylül 2022, Cumartesi 13:24
Josef gözyaşlarına hakim olamadı!

Beşiktaş'ta Josef de Souza, Ankaragücü maçı sonrası aldığı 1 maçlık cezayla ilgili basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Josef de Souza'nın Ankaragücü maçında adığı 1 maçlık cezaya yapılan itiraz Tahkim Kurulu tarafından reddedildi. Siyah beyazlı kulüpte ikinci başkan Engin Baltacı ile Josef de Souza, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Josef, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise gelecek sezon takımda kalamayacağını açıkladı.
"Bu sezon elimizden gelenin en iyisini yapıp Beşiktaş'ı tekrar şampiyon yapmaya çalışacağız. Ancak gelecek sezon için artık burada kalmak bana bu tür bir olay tekrar yaşanırsa aynı tepki vereceğim için kendimi güvende hissettirmiyor. Tekrar aynı olay yaşanırsa karakterim nedeniyle takım arkadaşlarıma yapılacak saldırganlığı kabul etmeyeceğim ve tekrar ceza alacağım. Bu yüzden kendimi güvende hissetmediğim bir ligde kalamam, bu söylediğim kalbimi çok acıtıyor olsa bile."

"BU KARAR BENİ ÜZÜYOR"

Zor ve üzücü bir hafta yaşadım. Gece gündüz çalışarak takıma destek olmak için normalden de erken sürede sahalara döndüm. Maç içinde hakeme de yardımcı oldum. 1 maç ceza yedim, kırmızı kart gördüm. Hayal kırıklığı yaşıyorum. 

Ben geçen hafta hakeme yardımcı oldum. Bunun sonucunda haksız bir ceza aldım. Niye böyle bir ceza verildiğini anlamıyorum. Ben %100 doğru bir reaksiyon verdim. TFF buna 5 maç da ceza verebilirdi. Böyle bir aksiyon nedeniyle ceza verilmesi beni üzüyor.

Kamuoyuna bir soru sormak istiyorum. Bu olayı şöyle düşünelim. O esnada sahaya giren taraftarın elinde yaralayıcı bir alet olsaydı ve herhangi birisi yaralansaydı bana yine ceza mı verilecekti? Cenk veya Salih yaralansaydı veya sakatlansaydı gerçekten hala Josef'in cezasını mı konuşacaklardı?

"BU CEZA ADİL DEĞİL"

Ben kendimi Tahkim'de savunmak istedim. Olayın içindeki adam olarak gidip orada bu hassas durumu anlatmak istedim ama maalesef Tahkim böyle bir talebe de izin vermedi. Bu konuda da çok üzgünüm.

Bu ceza adil değil. Ailem yaşanan olaya verilen reaksiyon nedeniyle güvensizlik yaşıyor. Ben bu ülkeyi çok seviyorum. Bu ülke bana her şeyimi veren ülke. Türk insanını, Türk futbolseverleri çok seviyorum. Ama bu olayın yaşanması beni endişelendiriyor.

Türkiye ile ilgili çok fazla hayallerim var. Hepimiz insanız. Bu tür olayların tekrar yaşanma ihtimali bizi endişelendiriyor. Sonuçta rakip takımın aldığı cezalar da ortada. Ama ben hayallerimden vazgeçmeyeceğim. 6 yıldır Türkiye'de futbol oynuyorum ve sadece 2 kez kırmızı kart gördüm. Ben sahada asla kasti olarak rakibine şiddet uygulayan bir insan değilim. Ben sahada takımımı ve takım arkadaşlarımı koruyorum.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!