comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Josef de Souza veda etti: "En çok Beşiktaş'ı sevdim"

17 Şubat 2023, Cuma 21:20
Josef de Souza veda etti:

Beşiktaş ile sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla fesheden Josef de Souza, sosyal medya hesabından veda açıklamaları yaptı.

FutbolArena - Beşiktaş, Josef de Souza'nın sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla feshettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından veda açıklamaları yapan Josef de Souza, Türkiye'de formasını giydiği Fenerbahçe ve Beşiktaş camialarına seslendi.

"EN ÇOK BEŞİKTAŞ'I SEVDİM, EN ÇOK BEŞİKTAŞ SEVDİ"
"Beşiktaş, Türkiye'ye geri dönüşümün kapılarını açan kulüp oldu. Beşiktaş'ı sonsuza kadar şükranla hatırlayacağım. Kariyerimi Beşiktaş'ta tamamlamak birçok kez aklımdan geçti. İlişki iyi giderken beklemediğiniz şeyler olabilir. Şu an Beşiktaş'tan ayrılmaktan acı duyuyorum. Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi, ben de en çok Beşiktaş'ı sevdim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Uzaklarda da olsam artık 2 'kartal' daha var. 2 taraftarı daha var. Bu ayrılıkta herhangi bir suçlu yok, karşılıklı alınan bir karar. Bu ayrılık için doğru an gelmişti. Bu kulübe ve Türk halkına duyduğum aşk bitmeyecek. Bu sevdiğim ülkeye yakın zamanda döneceğimi de düşünüyorum."

DEPREM BÖLGESİ ZİYARETLERİ HAKKINDA

"Türk halkı belki de yaşadığı en büyük trajediyi yaşadı. O insanlara destek olmaya çalıştığım için gurur duyuyorum. Daha önce de yardımlar yaptım ama bu durum farklı. Burada tekrar ayağa kaldırılması gereken bir bölge söz konusu. Mersin, Adana, Hatay'ı ziyaret etmek istedim. Kalbimi acıtan çok hikayeye tanık oldum. Kalbime dokundu bu hikayeleri dinlemek. Para toplama sebebim yüz yüze görüştüğüm çocuklara parayı ulaştırmaktı. Kriz durumlarında sadece yardım etmemek illegaldir. Kalbim buna elvermezdi bu yardımı yapmam gerekiyordu."

"TÜRKİYE'DEN AYRILDIĞIM İÇİN EVLAT EDİNEMEYECEĞİM"

Türkiye'den ayrılacağı için evlat edinme şansının bulunmadığını anlatan Josef, MKE Ankaragücü maçından sonra düşüş yaşadığı iddialarına ilişkin ise "Bunu kafanızdan çıkarmanızı rica ediyorum, bu tamamen yalan. Menüsküs ameliyatı geçirdim. Toparlaması çok zor bir ameliyattı. Ankaragücü maçında kazanma zorunluluğumuz vardı. Takımın performansı Ankaragücü maçından sonra düştü ve ben de bu takımın bir parçasıyım." şeklinde görüş belirtti.

FENERBAHÇE MAÇINDAKİ GOL SEVİNCİ HAKKINDA

"Fenerbahçe bana Türkiye kapılarını açan ilk kulüp. Bugün Beşiktaşlıların çok sevdiği birisi isem Fenerbahçe sayesindedir. Aziz Yıldırım'a, Vitor Pereira'ya, Fenerbahçe camiasına geçirdiğimiz 3 yıl için çok teşekkür ediyorum. Birçok insan gol sevincimden sonra beni karaktersiz olarak tanımladı. Benim için karaktersiz insan hile yapan, çalan insandır. Futbolcu hırsla attığı golü kutluyor diye karaktersiz olmaz. Ben tam olarak karakterimden dolayı o golü öyle kutladım. Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum ama beni kucaklayan, bana destek veren, benim maaşımı ödeyen Beşiktaş'tı. Ben defansif orta sahayım ve 6 ayda bir gol atıyorum. 1 maçta 2 gol atıyorsam orada duygularımı kontrol etme ihtimalim yok. Ali Koç'tan burada özür dilemek istiyorum, bana kızdığını biliyorum. O dönemden beri benimle konuşmadı. Selamlaşmadı benimle. Türkiye'den dargın ayrılmak istemiyorum."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!