comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İtalyan gazeteci Boateng transferini FutbolArena'ya yorumladı

02 Şubat 2020, Pazar 15:00
İtalyan gazeteci Boateng transferini FutbolArena'ya yorumladı

Beşiktaş'ın ses getiren Kevin Prince Boateng transferi hakkında İtalyan gazeteci Simone Bargellini, FutbolArena'ya yorumlarda bulundu.

FutbolArena - Floransa'da yaşayan ve Fiorentina'yı yakından takip eden İtalyan gazeteci Simone Bargellini, Beşiktaş'a kiralık giden Kevin Prince Boateng'i FutbolArena'ya değerlendirdi. Aynı zamanda İtalya'da radyo yayını yapan Bargellini, Kevin Prince Boateng'in Fiorenatina'da yaşadığı süreci anlattı.
 

Kevin Prince Boateng, Fiorentina'da nasıl oynadı?


Beşiktaş'ın Boateng transferini FutbolArena'ya yorumlayan İtalyan gazeteci Simone Bargellini, yıldız futbolcunun fazla forma şansı bulamadığı için hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

"FİORENTİNA'DA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI"
Simone Bargellini, "Boateng'in Fiorentina kariyeri iyi gitmedi. İlk maçta Napoli'ye gol attı ancak sonrasında fazla forma şansı bulamadı. Çoğu zaman forvet pozisyonunda forma giydi. Bir şeyler söylemek zor çünkü sürekli oynayamadı ve bu nedenle hayal kırıklığı yaşadı." ifadelerini kullandı.
 

Kevin Prince Boateng'in transfer ücreti

 
Öte yandan TRT Spor'un haberine göre, Beşiktaş kulübü Fiorentina'ya bu transfer için kiralama bedeli ödemeyecek. 1.7 milyon euro maaşı olan Boateng'e 6 aylığına 300 bin euro ödenecek. Performansının iyi olması halinde önümüzdeki sezon da oyuncuyu kiralayacak olan Beşiktaş, bu durumda 1.7 milyon euro maaş verecek. 

Fiorentina ile 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan Kevin Prince Boateng, bu sezon 15 resmi maçta forma giydi ve 1 gol attı.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)