comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İşte Oğuzhan Özyakup'un bonservis bedeli

24 Mart 2018, Cumartesi 10:03

Beşiktaş yönetimi başta İngil ekiplerinden Everton'un peşine düştüğü kaptanı Oğuzhan Özyakup için isteyeceği bonservis bedelini belirledi.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi kaptanı Oğuzhan Özyakup ile başta İngiliz ekiplerinden Everton'un transfer ilgilenmesinin ardından oyunsunun olası bir satışı durumunda bonservis bedelini belirlemiş durumda.


Beşiktaş, Oğuzhan Özyakup'un bonservis bedelini belirledi


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Şampiyonlar Ligi'nde attığı gollerle vitrine çıkan Cenk Tosun'u devre arasında 22 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Everton'a gönderen Beşiktaş Yönetimi benzer bir transfer başarısını Oğuzhan Özyakup'da da göstermek istiyor. İngiliz basınında yer alan Everton'un Oğuzhan ile ilgilendiği yönündeki haberlerin çok öncesinde tedbirli davranan siyah-beyazlılar, 25 yaşındaki yetenekli oyuncunun sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzattı.

Everton'un yakın takibe aldığı Oğuzhan'ın kalan maçlarda ortaya koyacağı performansa göre Beşiktaş'a resmi teklif sunacağı aktarıldı. Siyah-beyazlı yönetimin bu durumdan haberdar olduğu ve yıldız futbolcudan yakalayacağı şansları iyi değerlendirmesini istediği belirtildi. Arsenal alt yapısında daha önce İngiltere futbolunun havasını koklayan Oğuzhan'ın da cazip bir teklif gelmesi halinde asla 'hayır' demeyeceği öğrenildi.


Beşiktaş, Oğuzhan Özyakup'u Everton'a mı satıyor?


Bundan sonraki süreçte Everton, Oğuzhan için resmi teklifte bulunursa siyah-beyazlılar pazarlık kapısını yüksek bir bedelden açacak. Cenk Tosun'u bonuslar hariç 22 milyon euroya İngiliz ekibine satan Beşiktaş, sözleşmesi uzatılan Oğuzhan için de çok ciddi bir bonservis bedeli talep edecek. Siyah-beyazlıların, başarılı futbolcudan 15-20 milyon euro arasında bir bonservis kazanmaya planladığı vurgulandı.
Beşiktaş, Oğuzhan'ın satışı halinde bonservis bedelinin yüzde 70'ini kasasına koyabilecek. Siyah-beyazlılar, Oğuzhan'ın eski kulübü Arsenal ile imzalanan anlaşmaya göre bonservisin yüzde 30'luk kısmını İngiliz ekibine ödeyecek.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.