comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İşte Lucescu'nun Beşiktaş ile anlaştığı maaş

07 Nisan 2019, Pazar 13:13
İşte Lucescu'nun Beşiktaş ile anlaştığı maaş

Teknik direktör arayan Beşiktaş'ın Mircea Lucescu ile görüşmeleri devam ediyor. Mircea Lucescu, Beşiktaş'ta 2,5 milyon Euro'dan daha az bir maaşa çalışmayı kabul etti.

FutbolArena - Şenol Güneş ile sezon sonuna kadar yola devam etmeye karar veren Beşiktaş, yaz dönemi için Mircea Lucescu ile temaslarını sürdürüyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Lucescu görüşmelerinde aşama kaydettiği ve maaş konusunda anlaşmaya varıldığı iddia edildi.
 

Beşiktaş Lucescu ile anlaştı mı?


Akşam Gazetesi'nin haberine göre Mircea Lucescu, Beşiktaş'ın 2,5 milyon Euro'dan daha az olan maaş teklifini kabul etti. Maaş bütçesindeki 30 milyon Euro'luk indirimi de sorun etmeyen Lucescu'nun ortalama bir takımla Süper Lig'de mücadele edeceği bildirildi.

BEŞİKTAŞ GENÇLER VE YERLİLERE YÖNELECEK
Rumen basınına dayandırılan haberde Şenol Güneş'in sezon sonunda görevini Lucescu'ya devredeceği ve Fikret Orman'ın anlaşmayı sağladı öne sürüldü. Yerli futbolcuları tanıması nedeniyle avantajlı olan Lucescu, Beşiktaş'ta ikinci döneminde yeniden şampiyonluk yaşamak istiyor. Beşiktaş'ı 100. yılında şampiyon adam tecrübeli teknik direktör, bu sefer altyapıdan çıkacak gençler ve yetenekli Türk futbolcuları harmanlayacağı ifade ediliyor.

RAZVAN LUCESCU: "İLGİLENMİYORUM"

Öte yandan Yunan basınına konuşan Mircea Lucescu'nun oğlu Razvan Lucescu, Beşiktaş'a gideceği yönündeki iddialar hakkında konuştu. Rumen teknik adam şu ifadeleri kullandı:

"Tekliflerle ilgilenmiyorum. Yurt dışından hiçbir kulüple görüşmüyorum. PAOK'a konsantre oldum. Burada devam eden sözleşmem var. Bana bu fırsatı veren başkana karşı sonsuz saygı duyuyorum. Eğer ayrılmak istersem ilk olarak başkanla konuşacağım ve birlikte karar vereceğiz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)