comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İşte Avrupa Ligi gelirleri (Beşiktaş, Trabzonspor, Yeni Malatyaspor)

11 Temmuz 2019, Perşembe 19:35
İşte Avrupa Ligi gelirleri (Beşiktaş, Trabzonspor, Yeni Malatyaspor)

2019/20 sezonu UEFA Avrupa Ligi gelir sistemi açıklandı. Bu yıl Beşiktaş, Trabzonspor ve Yeni Malatyaspor ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek. 

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde bu sezon mücadele edecek olan takımlarımız Beşiktaş, Yeni Malatyaspor ve Trabzonspor'un gelirleri açıklandı. UEFA resmi internet sitesinden bu sezon UEFA Avrupa Ligi gelir sistemleri duyuruldu. 


UEFA Avrupa Ligi gelirleri ne kadar? (Beşiktaş, Trabzonspor ve Yeni Malatyaspor'un UEFA Avrupa Ligi gelirleri)


Beşiktaş, direkt olarak grup aşamalarından kupaya katılırken, Trabzonspor 3. ön eleme turu, Yeni Malatyaspor ise 2. ön eleme turundan kupaya katılacak. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara katılım ücreti 2.92 milyon euro olarak duyuruldu. Gruplardan çıkacak olan takımlar 500 bin euro'yu kasasına koyacak. Bununla birlikte gruptan lider olan çıkan takım 1 milyon euro, ikinci olan yükselen takım 500 bin euro ekstra bonus alacak. 

Gruplara katılım: 2.92M€
Galibiyet: 570.000€
Beraberlik: 190.000€
Son 32 turu: 500.000€
Son 16 turu: 1.1ME€
Çeyrek final: 1.5M€
Yarı final: 2.4M€
Final: 4.5M€
Şampiyon: 8.5M€

TRABZONSPOR'UN GELİRLERİNİN %50'SİNE UEFA EL KOYDU

Hatırlanacağı üzere Trabzonspor Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde UEFA'nın kurallarına uyum sağlayarak turnuvaya kazanmaya hak kazandı. Ancak UEFA tarafından yapılan açıklamada, Trabzonspor'un bu sezon Avrupa Ligi gelirlerinin %50'sine el koyulacağı duyuruldu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"