comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İsmail Küçükkaya'dan Medipol Başakşehir'e koreografi tepkisi

19 Mart 2018, Pazartesi 11:32

Medipol Başakşehir'in Beşiktaş'ı 1-0 yendiği karşılaşmada taraftarların 18 Mart Çanakkale Zaferi koreografisinde Atatürk'ün olmaması Fox Tv'de yayınlanan Çalar Saar programı sunucusu İsmail Küçükkaya'nın da tepkisini çekti.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Beşiktaş'ı sahasında konuk etti ve mücadeleyi 1-0 kazandı. Maç kadar maç öncesi yapılan koreografi de herkesin gündemindeydi. İsmail Küçükkaya, Fox TV'de sunduğu programda bu koreografiyi eleştirdi.
 

İsmail Küçükkaya'nın Başakşehir'in koreografisine gösterdiği tepki


Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde Başakşehir'in koreografisinde Atatürk'ün yer almaması sosyal medyada tepki çekmişti. Tepki gösteren isimler arasında İsmail Küçükkaya da vardı.

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programında, İsmail Küçükkaya, "Başakşehir'in koreografisinde Atatürk neden yok? Çanakkale Zaferi'nin mimarı ülkemizi kuran Atatürk'ü de bu koreografiye koysaydınız bir yeriniz mi eksilirdi?" iyerek tepkisini gösterdi.
 

Başakşehir'in Beşiktaş maçındaki Çanakkale zaferi koreografisi (18 Mart 2018)


Bu maç öncesinde Başakşehir tribünlerinde açılan pankartta "18 Mart 1915'te olduğu gibi bugün de çok olanlar değil, inananlar kazanacak" yazılı bir koreografi açıldı.


Başakşehir'in Beşiktaş maçındaki koreografisine sosyal medyada 'Atatürk' tepkisi


Sosyal meydada bazı vatandaşlar ise Başakşehir'in koreografisinde Atatürk'ün yer almamasına tepki gösterdi ve "Çanakkale zaferini Atatürk mü, Arda Turan mı kazandırdı?" yazdı. İşte twitterda Başakşehir'in koreografisi için yazılanlar...

"Başakşehir'in koreografisi bu. Ulu önder Atatürk nerede? Çanakkale demek Atatürk demektir"

"Açtığınız Kareogtafiye  Ulu Önder Atatürk'ün resmini koymayıp, Başakşehir'li futbolcuların resimlerini koydunuz ya yazıklar olsun.."

"Başakşehir'in reklam ajanslarına yaptırdığı pankarttan anladığım kadarıyla Çanakkale'de Atatürk değil Arda Turan , Gael Clichy ve Emmanuel Adebayor savaşmış ." 

"Oraya Futbolcular yerine Atatürk'ü koyamadınız değil mi? Sizi sevmediğime hiç pişman değilim Başakşehir.. "

"Başakşehir stadında Çanakkale Savaşını anmak için açılan pankartta Atatürk yok. Saygı duruşuna saygı da yok!"

"Başakşehir koreografisinde Atatürk Yok. Yazık."

"Eğer Çanakkale zaferi için koreografi yapacaksan veya kutlayacaksan Mustafa Kemal Atatürk süz olmaz. #Başakşehir"

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.