comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İrfan Buz'dan Şenol Güneş'e destek

28 Aralık 2017, Perşembe 23:47
İrfan Buz'dan Şenol Güneş'e destek

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Kupası fikstürü ile ilgili isyanına Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz da katıldı.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Osmanlıspor maçı sonrasında Türkiye Kupası fikstüründen yakındı ve "Galatasaray salı günü, biz Perşembe günü oynuyoruz. Onlar bizden 2 gün önce tatile çıkıyor" diyerek adaletsizlikten yakındı. Bu eleştirilerin benzerini OsmanlısporTeknik Direktörü İrfan Buz da yaptı.


İrfan Buz, Beşiktaş maçı açıklaması


Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'a deplasmanda 4-1 kaybeden Osmanlıspor'da Teknik Direktör İrfan Buz, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuştu. Beşiktaş karşısında iyi futbol oynamak için sahaya çıktıklarını söyleyen Buz, “Buraya gelmeden önce pazartesi günü maç yaptık. Bu maç da futbolcu arkadaşlarımızın ilk yarıdaki son maçı. Ellerinden geleni yaptılar. Seyir zevki yüksek bir maç göstermek istedik. Skor anlamında istediğimizi alamadık. İlk devrede yaptığımız bireysel hatalar vardı. İkinci yarıda 3 net pozisyonumuz vardı. Sonuç daha farklı olabilirdi. İlk yarı bizim açımızdan zor geçti. Ligde de zor bir konumdayız. Beşiktaş'ı kutluyorum. Hazırlıklara başlayacağız ve iyi bir kamp dönemiyle çıkış yakalamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Türkiye Kupası fikstürüne eleştiri


Kupa maçlarının oynandığı tarihin yanlış olduğunu düşündüğünü söyleyen İrfan Buz, “Planlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Futbolcuları burada tutuyorsunuz ilk yarıyı bitiriyorsunuz. Noel tatilleri var. İngiltere maçlar devam ediyor diyorlar ama her yerde aynı değil. Ben Almanya'da da yaşadım. Kupa statüsünü doğru buluyorum, hatta tek maça da indirilebilir. Ama zaman olarak kötü. Afrika'ya gidenler var, Avrupa'ya gidenler var. Ayın 3'ünde Antalya'da toplanacağız. Mental olarak futbolcuları belirli seviyede tutmak kolay değil. Bugün Beşiktaş tam kadro olarak çıktı. Bazı futbolcularımızı bu konuda koruduk. Korumamış olsaydık, daha fazla sıkıntı yaşayabilirdik. Bazı arkadaşları oynatmak istedik ve ellerinden geleni yaptılar. Fırsat vermek de önemli. Fırsat vermediğiniz zaman tanınmıyorlar. Gelişme anlamında bu da çok önemli bir durum. Herkese iyi seneler diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye Kupası ile ilgili tüm gelişmeleri Türkiye Kupası Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.