comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İngilizler Beşiktaş'taki Karius gerçeğini açıkladı

21 Mart 2019, Perşembe 17:56
İngilizler Beşiktaş'taki Karius gerçeğini açıkladı

Beşiktaş'ın Karius'un 2 yıllık kiralık sözleşmesini sonlandırmak için Liverpool ile görüşmediği ortaya çıktı.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'taki performansıyla tartışmalara konu olan kaleci Loris Karius'un Liverpool'a geri döneceği ve sözleşmesinin feshedilmesi için görüşmelere başlandığı iddia edilmişti. Alman kaleci hakkında Beşiktaş'ın tavrı belli oldu.
 

Karius Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


İngiliz basınından Mirror'ın haberine göre Beşiktaş, Karius'un 2 yıllık kiralık sözleşmesini sonlandırmak için Liverpool ile görüşmedi. İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool'un da Karius'u sözleşme bitiş tarihinden önce geri çağırmayı düşünmediği ifade edildi.

Klopp'un Real Madrid finalinde gözden düşen Loris Karius'un ilk 11'deki yerini kaybetmesi nedeniyle Beşiktaş'a kiralık gönderdiği ve vatandaşının yedek kulübesine mahkum kalmasını istemediği bildirildi.


İNGİLİZ PSİKOLOGDAN KARİUS SÖZLERİ

Öte yandan İngiliz basınından The Set Pieces'e röportaj veren ünlü psikolog Johnson, Alman kaleciyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şampiyonlar Ligi finalini izlediğimiz zaman Karius'un üzerindeki stresi görebiliyorduk. Bunun etkileri bir süre daha devam eder. Saha ortasında hata yaptığınız zaman kameraların size odaklandığını bildiğiniz için beyniniz buna göre sinyaller yolluyor. Bu nedenle sürekli beyniniz ile vücudunuz sürekli o anı hatırlıyor. Her hata yaptığınızda aklınızda bu oluyor. Bu durum motivasyonu da etkiler. Beyninizde. "Yine yapamayacağım" diyerek sürekli negatif düşünce oluşuyor."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"