comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hürser Tekinoktay'dan Yıldırım Demirören'e sert sözler

23 Şubat 2019, Cumartesi 13:17
Hürser Tekinoktay'dan Yıldırım Demirören'e sert sözler

Beşiktaş Divan Kurulu'nda üyeler kendilerine ayrılan süre içerisinde konuşma yaptı. Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, konuşmasında Yıldırım Demirören'i hedef aldı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Vodafone Park'ta yapılan 2019 yılı 1. Olağan Divan Kurulu toplantısında kulübün borcunun 2 milyar 314 milyon 695 bin 709 TL olduğu açıklandı. Beşiktaş Divan Kurulu'nda konuşma yapan başkan adayı Hürser Tekinoktay, TFF Başkanı Yıldırım Demirören için sert ifadeler kullandu.
 

Hürser Tekinoktay Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı açıklamaları


Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay: "Sayın Fikret Orman ile rekabetimizi sportif görüyorum. Mayıs ayında biz kazanırsak Fikret Orman'ın TFF başkanı olmasını istediğimi söyledim. Sayın Fikret Orman geçen yıl yüksek bedelli futbolcular alarak hata yaptığınızı söylediniz. Aslında biz hatayı Şampiyonlar Ligi'nden gelen parayı doğru değerlendiremeyerek yaptık. Yıldırım Demirören tarafından kandırıldık. Gelsin Del Bosque'nin, Mateo Ferrari'nin ve Fulya davasının hesabını versin. Bunların hesabını sormak için biz aday olduk." dedi.

Hakkında yapılan ‘Fikret Orman'ın devamı' eleştirilerine yanıt veren Tekinoktay, “Biz kimsenin devamı değiliz. Biz kendimizin devamıyız. Bu hem bana hem Fikret Orman'a bir hakarettir” ifadesini kullandı. 
 

Beşiktaş'ın ne kadar borcu var?


Beşiktaş Kulübü'nün Vodafone Park'ta yapılan olacağın divan kurulu toplantısına geçirdiği gribal enfeksiyon sonucu Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel katılamadı. Denetim ve mali raporları, Denetim Kurulu Üyesi Suat Anıl tarafından okundu. Raporlara göre kulübün kulüp ve bağlı ortaklarının toplam borcunun 2 milyar 314 milyon 695 bin 709 TL olduğu bildirdi. Suat Anıl, borcun 1 milyar 666 milyon 561 bin 222 TL'sinin Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'ye, 648 milyon 44 bin 487 TL'lik kısmının ise derneğe ait olduğunu belirtti. 
Anıl, hazırladıkları raporda kulüp derneği için 31 Aralık 2018, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ için de 30 Kasım 2018 tarihlerini baz aldıklarını kaydetti. Suat Anıl, siyah-beyazlı kulübün toplam alacaklarının ise 234 milyon 899 bin 833 TL olduğunu aktardı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"