comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hürser Tekinoktay kimdir? Beşiktaş başkan adaylığını açıkladı

10 Ekim 2019, Perşembe 14:01
Hürser Tekinoktay kimdir? Beşiktaş başkan adaylığını açıkladı

Beşiktaş'ta Hürser Tekinoktay, avukatı aracılığıyla başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Tekinoktay son kongrede Fikret Orman'a karşı başkanlık seçimine girmiş ve kaybetmişti.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Hürser Tekinoktay topladığı imzaları vekili Aker Çıtak aracılığıyla divana sunarak resmen aday oldu. Aker Çıtak ilk açıklamasında Hürser Tekinoktay'ın adaylığının Beşiktaş'a hayırlı olmasını diledi. Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi'den sonra üçüncü başkan adayı Hürser Tekinoktay oldu. Hürser Tekinoktay kimdir? Beşiktaş başkan adaylığını açıklayan Hürser Tekinoktay'ın mesleği, yaşı ve kariyeri için haberimize göz atabilirsiniz.
 

Hürser Tekinoktay'ın mesleği, yaşı ve kariyeri


1960 İstanbul doğumlu olan Hürser Tekinoktay, Marmara Koleji Fen Bölümü'nden mezun oldu. İtalyanca öğrenen Hürser Tekinoktay, bir dönem Roma'ya giderek Lazio Kulübü'nün işleyişini inceledi. Fenerbahçe altyapısında futbol oynayan Hürser Tekinoktay, TFF kurslarına katılarak antrenör olmayı tercih etti. 1995 yılından itibaren Beşiktaş'ın genç takımlarında antrenörlük görevlerinde bulundu. Tekinoktay'ın 5 yıllık görevi içerisinde Nihat Kahveci, Yasin Sülün ve Ali Cansun gibi isimler Beşiktaş'a kazandırıldı.

2001 yılında Çanakkale  Dardanelspor'un teknik direktörü oldu. Görevi boyunca 72 resmi maçtan 33 galibiyet elde etti. Bu dönemde Çanakkale Dardanelspor'da gençleştirme operasyonu yaparak yaş ortalamasını 19'a düşürdü. Gelinen süreçte geçtiğimiz aylarda Fikret Orman'ın karşısına çıkarak Beşiktaş başkan adayı oldu. Seçimi kaybeden Hürser Tekinoktay, 20 Ekim'de yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da yeniden aday oldu. Hürser Tekinoktay, 20 Ekim'deki seçimde Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı ile yarışacak.
 

Hürser Tekinoktay seçilirse Beşiktaş sportif direktörü kim olacak?


20 Ekim'de yapılacak olan seçimde başkan olması halinde bir an önce futbol işletme modelini hayata sokacaklarının altını çizen Hürser Tekinoktay, “Beşiktaş'ın şu andaki problemi futbol işletme modeli. Mevcut transferleri yapanın sorumluluk alması lazım. Bunu yapıp, yeni bir hoca getiriyorsan, bir de başarısızsan, senin işletme modelin yanlış demektir. Biz zamanında bu konuyla ilgili olarak Toshack'la anlaşacağımızı açıklamıştık. Kendisi bir göreve başladı. Ama oradan onu almak için elimizden geleni yaparız. Kendisini transfer edebilecek her türlü girişimi yapacağız. Bizim Avrupa'da donanıma sahip, direktörlük kapasitesi olan ve geniş irtibatları bulunan önemli bir marka olan Toshack'ı getirmemiz lazım. Beşiktaş'ın öncelikle doğru transferler yapması lazım. Bu da en geniş havuzdan olur. Ali Naibi'nin havuzu var mı? Kaç kişilik datası var? Rasim Kara'nın da yurt içinde önemli bir havuzu var. Kendisi bizim kaptanımızdır. Bizim futbol işletme modelimiz aynı. İlk işimiz bunu kurmak” diye konuştu. (İHA)

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!