comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hollanda'da Eylül ayına kadar futbola ara verildi

21 Nisan 2020, Salı 20:32
Hollanda'da Eylül ayına kadar futbola ara verildi

Hollanda hükümeti resmen açıkladı. Ülkede Eylül ayına kadar futbola ara verildi. Liglerin tamamlanamama ihtimali bulunuyor.

FutbolArena - Hollanda Başbakanı Mark Rutte ülkede tüm futbol faaliyetlerinin ikinci bir karara kadar durdurulduğunu ilan etti. Hollanda'da 1 Eylül'e kadar futbol liglerinin başlamayacağı açıklanırken, Feyenoord'a kiralık giden BeşiktaşOğuzhan Özyakup'un durumu merak konusu oldu.
 

Hollanda Ligi tescil edilecek mi?


Hollanda'da Eylül ayına kadar futbola ara verilmesi, tescil ihtimalini yeniden gündeme getirdi. Liglerin planlanan tarihlerde tamamlanamayacağı kesinleşirken, yeni bir takvim belirlenmesi de ihtimaller arasında gösteriliyor.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI NE DURUMDAYDI?
1 Eylül'e kadar ara verilen Hollanda Eredivisie'deki şampiyonluk yarışı:

Ajax (56 P)
AZ Alkmaar (56 P)
Feyenoord (50 P)
PSV (49 P)

AJAX, PSV VE AZ ALKMAAR TESCİL ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Hollanda'nın önde gelen kulüpleri geçtiğimiz ay ligde kalan maçları oynamama yönünde karar almaya başlamıştı.

Ajax, koronavirüs sebebiyle liglerin ertelenmesinden dolayı kalan maçları oynamak istemediklerini belirtmişti. Ajax'tan sonra bu kararı alan diğer kulüpler PSV ve AZ Alkmaar olmuştu.

OĞUZHAN BEŞİKTAŞ'A GERİ DÖNECEK Mİ?

Öte yandan Beşiktaş'tan 6 aylığına kiralandıktan sonra Feyenoord'da kısa bir süre forma giyebilen Oğuzhan Özyakup'un durumu belirsizliğe gömüldü. Milli futbolcu Feyenoord formasıyla sahaya çıktığı 4 maçta 1 gol atmıştı.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!