comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Hikmet Karaman'dan yabancı kuralına Beşiktaş örneği

15 Kasım 2017, Çarşamba 19:46
Hikmet Karaman'dan yabancı kuralına Beşiktaş örneği

Teknik Direktör Hikmet Karaman, Türk futbolunda çok tartışılan yabancı kuralıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Türkiye Süper Lig'de son dönemde en fazla tartışılan yabancı kuralıyla ilgili olarak Çaykur Rizespor'un eski teknik direktörü Hikmet Karaman çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tivibuspor'un konuğu olan Karaman, yabancı kuralıyla ilgili karar alındığında araştırıcı, toleranslı ve Türk futboluna neler getireceğine bakılmanın gerektiğini vurguladı. Hikmet Karaman yabancı kuralıyla ilgili de Beşiktaş'ı örnek gösterdi. 
 

Süper Lig yabancı sayısı azalacak mı?


Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan konuların başında gelen yabancı kuralıyla ilgili olarak Çaykur Rizespor'un eski teknik direktörü Hikmet Karaman, Tivibuspor'da flaş açıklamalarda bulundu. 

"TÜRK FUTBOLCU TRANSFER EDEMİYORDUN"
Hikmet Karaman Tivibuspor'da yaptığı açıklamada, Yabancı kuralı geldikten sonra empati yapmak lazım. Teknik Direktörsünüz ve kulüplerde çalışırken rahatlıyorsunuz bir anda. 5+3 mü? 5 oynatıyorsunuz. 8-10 yabancı kişilik kadronuz vardır, 3'ü tribüne gidiyordu. Fatih Terim ile toplantıda dedik ki, 5 tamam da +3 nedir? Ya 8 olsun, ya hiç olmasın, ya da serbest bırakılsın. Türk futbolcusu transfer edemiyordun, milyon dolarlar istiyordu. Mehmet Topuz, Tarık Çamdal kaça geldiler. Ya konuşuyorlar! Bu kadar rakamlar dönmeye başlayınca kulüpler haliyle yabancı transferinin serbest bırakılmasını istedi. Yabancı statüsü olmasa Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde bugün bu kadar başarılı olur muydu?" ifadelerini kullandı. 

"BİZE NE GETİRDİĞİNE BAKMAK LAZIM"

Biraz daha toleranslı, araştırıcı, yaşadıklarımızın bize ne getirdiğine bakmak lazım. Türkiye'de oyuncu var da mı çıkmıyor? Biz mi iyi eğitemiyoruz? Antrenörler mi iyi eğitilmiyor? TFF bu konuda yeterli mi? Türk futbolu geçen sene kaç tane genç oyuncuyu futbol piyasasına sürmüştür. Bunlara bakmak lazım. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)