comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güven Yalçın'dan Beşiktaş itirafı! 'Teklif geldiğinde'

17 Nisan 2020, Cuma 13:30
Güven Yalçın'dan Beşiktaş itirafı! 'Teklif geldiğinde'

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Güven Yalçın, siyah beyazlıların sosyal medyada canlı yayın konuğu oldu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın genç futbolcularından Güven Yalçın, siyah beyazlı kulübün sosyal medya hesabında yapılan canlı yayına katıldı. Beşiktaş'tan teklif aldığı dönemde yaşadıklarını anlatan genç futbolcu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Güven Yalçın ile yapılan röportajın öne çıkanları:

Yemek yapıyor musun?
Yemek yapmadan pek fazla anlamam. Yumurta kırarım. 

En son ne yedin?

Dün akşam fırına tüm tavuk koyduk. Annem içini dolduruyor, güzel yapıyor. Onu yedik.

Beşiktaş'tan teklif alınca ne hissettin?

Türkiye'ye gelmek aklımda hiç yoktu ama Beşiktaş teklifi gelince hiç düşünmeden, 'Nereye imza atayım' dedim. Çok hızlı gelişti. Şenol Hoca ile masaya oturunca işin ciddi olduğunu anladım. Çok mutlu olmuştum.

Türkiye'de o dönemler aklında kalan futbolcu var mıydı?

Almanya'da camiye giderdik. Caminin altında büyük bir televizyon olurdu orada hep maç izlenirdi. Beşiktaş maçlarını hep orada izlerdim. Türkiye'de o dönemlerde en çok beğendiğim oyuncu Alex'ti. Onu çok izlerdik.

Evde günlerin nasıl geçiyor?

La Casa de Papel var. Ona galiba herkes bakıyor. Bu dönemde 1 günde bitiriyorsun. Çok heyecanlı yerde bitti. Hep böyle bitiriyorlar. Kuzenimle Playstation oynuyoruz. Ablamla oturuyoruz, muhabbet ediyoruz. 

Sergen Yalçın hakkında ne düşünüyorsun?

Sergen Hoca'yı çok izlemiştim. Gollerini çok gördüm. Sergen Hoca'yı ilk görünce ne diyeceğimi bilemedim heyecandan. Antrenmanları çok iyi geçiyor. Çok az mola oluyor, topla çok oynuyoruz. Sergen Hoca'nın eski stili hızlı dokunuşlarını idmanda yapıyoruz. Tek dokunuş, iki dokunuş gibi idmanlar yapıyoruz. Her idman maç gibi oluyor. Takımda herkes oynamak, kendini göstermek istiyor. Ben de elimden geleni yapıyorum

Beşiktaş'ta hedeflerin neler?

Oğuzhan abi de yurt dışından geldi ve kaptan oldu. 10 numaralı formayı giydi. Ben de onun gibi olmak istiyorum. 10 numara formayı giymek ve kaptan olmak harika bir şey.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"