comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güntekin Onay'dan Cyle Larin değerlendirmesi: "Beşiktaş'In kalitesini..."

14 Ocak 2018, Pazar 16:20
Güntekin Onay'dan Cyle Larin değerlendirmesi:

Beşiktaş'ın Orlando City'de oynayan 22 yaşındaki Cyle Larin transferini tamamlarken Güntekin Onay'dan oyuncuyla ilgili çarpıcı bir yazı geldi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Cyle Larin'i transfer eden yönetim Cenk Tosun'un yerine genç oyuncuyla doldurmuştu. Vatan Gazetesi Spor Yazarı güntekin Onay, 22 yaşındaki golcüyle ilgili yazı kaleme aldı.

Cyle Larin'in gelişmekte olduğu bir dönemde Beşiktaş'a geldiğini belirten Güntekin Onay, Şenol Güneş'in elinde potansiyel bir oyuncu olacağını belirtti.


Güntekin Onay'ın Cyle Larin yazısı


Cyle Larin genç bir oyuncu. Beşiktaş sanıyorum ki Kanadalı futbolcuyu geleceğe yönelik bir yatırım amacıyla transfer etti. Henüz 22 yaşında. Gelişmeye açık ve potansiyelli bir oyuncu olduğu kesin. Ancak gerek oynadığı ligin seviyesi, gerekse de şu anki deneyimleriyle Beşiktaş'ın takım kalitesini yukarıya çıkaracak düzeyde bir oyuncu değil.
 
"SANIRIM 1 GOLCÜ DAHA ALINACAK"
 
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi düzeyinde kaliteli bir kadroya sahip güçlü bir ekip. MLS Ligi seviyesinde bir oyuncunun bu düzeye adapte olması çok kolay bir hadise değil.
 
Zamanla Şenol Güneş'in elinde aşama kaydedip, önemli işlere imza atabilir. Ama an itibariyle Beşiktaş'ta gol yükünü taşıyabilecek, Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilecek düzeyde olduğunu düşünmüyorum. Sanıyorum ki Beşiktaş, 1 santrfor transferi daha yapacak. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)