comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güntekin Onay'dan Beşiktaş için Vagner Love iddiası

31 Ocak 2018, Çarşamba 09:48
Güntekin Onay'dan Beşiktaş için Vagner Love iddiası

Beşiktaş golcü arayışları doğrultusunda Vagner Love transferini resmen açıklarken Güntekin Onay, Vatan'daki yazısında yıldız golcüye değindi.

FutbolArena - Beşiktaş, golcü arayışları doğrultusunda Vagner Love'yi kadrosuna katmıştı. Güntekin Onay, Vatan'daki yazısında Brezilyalı golcü ile ilgili önemli ifadeler kullandı.

Beşiktaş'ın Vagner Love'ye göre oyun sistemi oluşturmasının şart olduğunu belirten Güntekin Onay, Vagner Love'nin kısa mesafede öldürücü bir golcü olduğunu belirtti.


Güntekin Onay'ın Vagner Love yazısı


“Kapanan savunmaları açmakta zorlanan siyah-beyazlılar, ayağa oynayıp Sambacı'yı ceza sahasında topla buluşturursa sonuca kolay gidecektir. Love, eğer defansın boşluklarına girdiğinde topu alırsa çabukluğu ve tekniğiyle golü yapar. Kenar ortalarıyla yüksek top atarsan iş yapmaz.”
Vagner Love, ligimizin son gol kralı. Kısa mesafede ve açık alanda öldürücü deparlarıyla her savunmanın başını ağrıtacak tipte bir forvet. Topla ve topsuz 15-20 metrelik deparlarda çok süratli. Gol vuruşlarında 2 ayağını da hemen hemen aynı düzeyde kullanabiliyor. Savunmanın boşluklarına girmeyi seven, stoperlerin kucağında kalmayan bir oyuncu. Ancak Beşiktaş'ın Vagner Love'a uygun bir futbol oynaması şart.

‘Q7 YERDEN OYNAMALI'

Özellikle Quaresma'nın biraz daha yerden paslarla Brezilyalı'yı buluşturması gerekecek. Doğru kullanılırsa Vagner Love bir futbol takımı için müthiş silaha dönüşebilir. Çok tecrübeli ve profesyonellik seviyesi üst düzeyde. Ligimizin yapısını bildiği için uyum sorunu da yaşamayacaktır. Özellikle rakipler alan bırakırsa bedelini pahalı öder. Kapanan savunmaları açmakta zorlanan Beşiktaş, yerden ve ayağa oynayıp Vagner Love'ı ceza sahası içinde topla buluşturursa yine sonuca kolay gidecektir.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)