comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güntekin Onay: "Vakit geçirmeyle savunma futbolunu ayırmak lazım."

14 Aralık 2017, Perşembe 21:19
Güntekin Onay:

beIN Sports yorumcusu Güntekin Onay, Türk futbolunda son dönemde özellikle Beşiktaş maçlarında bahsedilen rakiplerin kapalı savunma anlayışıyla ilgili yorumlarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig'de son haftalarda oynanan maçların ardından özellikle Beşiktaş'ın savunma yapan takımları açamama konusunda yaşadığı sıkıntığı üzerine beIN Sports yorumcusu Güntekin Onay önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Güntekin Onay takımların kapalı futbol anlayışıyla ilgili oyun formatına dair şu sözleri söyledi:
"SAVUNMA OYUNUYLA VAKİT GEÇİRMEYİ AYIRMAK LAZIM"

Kazanmak için her yol mübah mı? Kazanmak için her yol mübah anlayışında tekme at, vakit geçir, tedavi gör, sedye girsin, rakibin sinirini boz, oyalanmak gibi durumları savunma oyunuyla ayırmak lazım.

"ZAYIF TAKIMLAR, GÜÇLÜ TAKIMLARA KARŞI KAPANMAK ZORUNDA"

Atletico Madrid - Karabağ maçını izledim. Tek kale maç, 1-1 bitti. Karabağ'ın bütçesi 2-3 milyon euro. Atletico Madrid ise 100 milyon euro'larca ölçülen. Dortmund evinde APOEL'i yenemedi mesela. Zayıf takımlar güçlü takımlara karşı, kapanmak zorunda. Aynı terazide değiller. Daha güçlü savunma, yardımlaşmalı, organize. Zayıf bir ordu, güçlü bir orduyu iyi bir stratejiyle yenebilir. Çıkıp hadi kim daha güçlü diye oynarsan fark yersin. Tarihteki tüm hikayelerde böyledir. Futbolda da böyledir."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.