comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güntekin Onay: 'Beşiktaşlı oyuncular tatile odaklanmış'

19 Mart 2018, Pazartesi 10:08

Beşiktaş'ın Medipol Başakşehir'e 1-0 yenildiği mücadelenin yanklıları sürerken ünlü spor sunucusu Güntekin Onay, mücadeleyi değerlendirdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir'e 1-0 mağlup oldu. Güntekin Onay mücadeleyi değerlendirdi.

Vatan'da yazan Güntekin Onay, Beşiktaşlı oyuncuların formdan uzak bir görüntü ortaya koyduğunu ve kafalarında tatil olabileceğini söyledi.


Güntekin Onay'ın Başakşehir - Beşiktaş maçı yorumu


Başakşehir geçen haftaki Alanya hezimetinden sonra belli ki bu maça çok iyi hazırlanmış. Müthiş de bir başlangıç yaptılar... İlk 5 dakikadaki yoğun baskı bile ev sahibine 2 gol getirebilirdi. Bu üstünlük ve tek taraflı oyun 30 dakika boyunca devam etti. Maç boyunca her şeyi doğru yapan bir Başakşehir gördük. Fizik olarak, mental olarak yani her anlamda Beşiktaş'ın önündeydiler. Özellikle Tolgay ve Atiba'ya çok iyi baskı yapıp, pas kanallarını kapattılar. Talisca da orta sahaya hiç yardım etmeyip, topla buluşmayınca Beşiktaş mahkum oynadı. Negredo, çok statik, orta sahayla bütünleşmiyor, top almıyor ve buluştuğu zaman da ağır kalıyor.
 
İLK yarı boyunca Beşiktaş'ta sahada ayakta kalan sadece Tosic, Medel ve Fabri vardı. Devre sonunda skor 3 veya 4-0 olabilirdi. 2. yarıda daha istekli ve yenilgiye reaksiyon gösteren bir Beşiktaş vardı ama yine de oyun olarak siyah-beyazlılar yetersizdi. Başakşehir sıra dışı bir istekle, sanki hayatının maçını oynuyormuşçasına yüksek konsantrasyonla savaştı. Beşiktaş bu dirence karşılık veremedi. Özellikle Talisca için bir parantez açmak istiyorum. Brezilyalı futbolcu hiç sorumluluk almıyor, oyuna hiç girmiyor, sadece tabelayı değiştirmek için yay civarında dolaşıyor. Gerçekten çok zor bir oyuncu, çıkarsan bir türlü, oynatsan başka türlü.
 
TATİLE ODAKLANMIŞLAR
 
10 kişi kalan Başakşehir karşısında baskıyı yoğunlaştıran Beşiktaş, rakibi karşısında net pozisyon üretemedi. Son dakikalarda beraberliğe razı olacak bir görüntü ortaya koydular. Başakşehir ise kazanmayı fazlasıyla hak etti ve uzun süren bir aradan sonra ilk kez bu kadar coşkulu ve istekli göründü.
 
Başakşehir bu maçın öneminin fazlasıyla bilincindeydi ve ona göre oynadı. Beşiktaşlı futboluların bir çoğu ise görünen o ki bu maçın öneminin farkında değillerdi. Herhalde lig arasındaki tatile odaklanmışlardı.
Spor Toto Süper Lig ile ilgili haberlere Süper Lig Haberleri sayfamızdan bakabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.