comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Göztepe'den açıklama! "Beşiktaş maçında kural hatası yok"

05 Şubat 2020, Çarşamba 17:53
Göztepe'den açıklama!

Göztepe'de Başkan Vekili Talat Papatya, "Beşiktaş maçındaki durum VAR hakemleri tarafından maçın seyrini değiştiren bir olay olarak görülmemiştir." açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de Başkan Vekili Talat Papatya, 2 hafta önce Gürsel Aksel Stadı'nda 2-1 kazandıkları Beşiktaş maçında kural hatası olduğu gerekçesiyle rakip siyah-beyazlılar tarafından yapılan itiraz hakında açıklamalarda bulundu.
 

Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası yapıldı mı?


DHA'nın haberine göre maç tekrarını gerektirecek herhangi bir kural hatasının yapılmadığını ifade eden Talat Papatya, şunları kaydetti:

"ÇABALARI HAYRETLE TAKİP EDİYORUZ"
"Maç tekrarını gerektirecek herhangi bir kural hatasının yapılmadığı Beşiktaş karşılaşması sonrası yapılan açıklamaları ve birkaç gündür özellikle sosyal medyada oluşturulan, Türk futbolunda nadir görülen bir durumun normalleştirilme çabalarını hayretle takip etmekteyiz. Yapılan bu algı çalışmalarının üzerine ne yazık ki yeni bir açıklama daha yapma gereği duyduk." 

"MAÇIN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN BİR OLAY OLARAK GÖRÜLMEDİ"

"VAR protokolüne göre müsabakayı takip eden VAR hakemlerinin maçın seyrini değiştiren olaylara müdahale yetkisi olduğunu görmekteyiz. Örneğin, Kayserispor maçındaki penaltı golümüz VAR hakemleri tarafından maçın seyrini değiştiren olay olarak nitelendirilmiş ve iptal edilmiştir. Aynı VAR protokolüne referansla Beşiktaş maçındaki durum VAR hakemleri tarafından maçın seyrini değiştiren bir olay olarak görülmemiştir."

"RAKİBİMİZİN TÜM OYUNCULARI SAVUNMA DÜZENİNE GEÇMİŞTİ"

"Söz konusu pozisyonun ardından faul gerçekleşmiş ve oyunun akışı durmuştur. Rakibimizin tüm oyuncularıyla savunma düzenine geçmiş olduğu bir faul pozisyonunun ardından attığımız gol ve alınan galibiyetimiz üzerine spekülasyon yapılmasını hiçbir şekilde onaylamadığımızı ve süreci çok yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız."

​​​​​​​Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)