comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ghezzal'dan şampiyonluk ve Sergen Yalçın sözleri

16 Nisan 2021, Cuma 17:24
Ghezzal'dan şampiyonluk ve Sergen Yalçın sözleri

Beşiktaş'ın yıldızı Rachid Ghezzal, beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta takımın yıldız isimlerinden Rachid Ghezzal, siyah beyazlı takımdaki geleceği hakkında beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

"SERGEN YALÇIN BİR EFSANE"
Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın'dan övgüyle bahseden Ghezzal, "Sergen Yalçın bir efsane. Burada bir aile ortamı yaratmayı başardı. Hepimizin kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir alan yarattı." dedi.

"KALMA KONUSUNDA POZİTİFİM"

Siyah beyazlı takımda kalmaya sıcak baktığını aktaran Rachid Ghezzal, "8 maçımız var ve bunların hepsi zor maçlar ama her şey bize bağlı. Bütün maçları kazanmaya çalışacağız. Sezon, benim için çok verimli geçiyor. Kulüpler anlaşır ve şartlar oluşursa Beşiktaş'ta kalma konusunda pozitifim." diye konuştu.

"VAR FUTBOLUN RİTMİNİ BOZUYOR"

"Biz büyün maçlara yüzde 200 ile çıkarak kazanmaya çalışacağız. VAR'ın futbolun ritmini bozduğunu düşünüyorum. Oyunun zevkini aşağı çekti. Bir gol atıyorsunuz, ofsayt var mı yok mu diye beklemek zorundasınız. Gol sevincinizi yaşayamıyorsunuz. Fakat artık oyunun bir parçası haline geldi. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Adaletsizlik dediğiniz şey, sporun doğasında var. VAR bunu kaldırmak için bir araç olabilir ama kuralların yorumlanmasının ardından karar verilmesi karmaşık oluyor. Bu kadar karışık olması işleri zorlaştırıyor.

"İÇ SAHADAKİ MAÇLARDA ORUÇ TUTACAĞIM"

"Rachid, Ramazan nasıl gidiyor? sorusunu yanıtlayan Ghezzal, "Bizim için kutsal bir ay. Oruç tutuyorum." dedi. Ardından "Maç günü tutacak mısın?" sorusuna ise "İç sahada oynayacağımız maçlarda tutacağım." karşılığını verdi.

"ASİST SAYIMDA HÜCUMCULARIN BÜYÜK KATKISI VAR"

"Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu ve her zaman şampiyonluğa oynadığını biliyordum. Tekrar kendimi gösterme fırsatını arıyordum. Böyle bir teklif gelince her şey yerine oturmuş oldu. Performansımdan tabii ki de çok memnunum. Takım arkadaşlarımın hakkını teslim etmem lazım, Asist sayımın yüksek olmasında birlikte oynadığım hücum oyuncularının çok büyük katkısı var."

"ERZURUMSPOR'A ATTIĞIM GOL EN İYİ 3 GOLÜMDEN BİRİ"

"BB Erzurumspor'a attığım gol, kariyerimdeki en iyi üç golden biri. Tribünde olsam ben de maskemi çıkarır ve bağırırdım. Bu olay, buranın ne kadar önemli bir futbol ülkesi olduğunu gösteriyor. Maçı anlatan bir insanın aklına böyle bir cümle geliyorsa, insanların futbolla yaşadığını anlıyorsunuz."

PARA MI, KARİYER Mİ?

Kariyer, paranın önünde gelir. Elbette parayı yok sayamayız ama önce kariyer.

BOŞ ZAMANLARINDA NE YAPIYORSUN?

Çocuklarımla vakit geçirmeyi seviyorum.

NE TÜR FİLMLER İZLERSİN?

Macera ve Bilim Kurgu.

HOBİ VE FOBİLERİN NELER?

Yüksekte durmayı sevmem. Hobim futbol oynamak.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!