comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Gary Medel, Şenol Güneş'in gözüne girdi

22 Aralık 2017, Cuma 10:39
Gary Medel, Şenol Güneş'in gözüne girdi

Beşiktaş'ın sezon başında Inter'den kadrosuna kattığı Gary Medel, sergilediği performansla hocası Şenol Güneş'i memnun etmeyi başardı.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 17. haftasında Sivasspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürürken Şenol Güneş'in Gary Medel'den yana yüzü gülüyor.

Sezon öncesinde Inter'den kadroya dahil edilen ve ilk haftalarda olumlu izler bırakamayn Gary Medel, son haftalarla birlikte genel manada iyi bir grafik sergiledi.
 

Beşiktaş'ta Gary Medel'in performansı 


Milliyet'in haberine göre,  uyum sürecini atlattıktan sonra hep daha ileriye giden tecrübeli oyuncu hem yüzleri güldürdü hem de kadroda çok önemli bir koz haline geldi. Bu durum Medel'in ülkesi Şili'de de gözden kaçmadı. Ülke basını, “Pitbull'un geri dönüşü” başlıklarını kullandı. 
Kadro içerisinde joker gibi olması Şenol Güneş'i bir hayli rahatlatıyor. Medel; sağ bek, stoper ve defansif orta saha olarak görev yapıyor ve sıkıntılı süreçte takımın ilacı olabiliyor. Medel bu sezon toplamda 16 maçta forma giydi ve 2 de asist yaptı.
 

"Beşiktaş'ta Gary Medel formayı kaptı"


"Beşiktaş'ta Şenol Güneş'i farklı bir şey denemiyor diye eleştiriyorduk" diyen Sevinç, "Bu hafta Medel ve Atiba ile denedi. Medel bu sistemde çok parladı ben artık formayı kaptığını düşünüyorum. Oyunu hızlandırdı ve Beşiktaş'a yeni bir anlayış getirdi." ifadelerini kullandı.

Sevinç Şenol Güneş ile ilgili olarak "Şenol Güneş adil olmayı biliyor. Kime kaç para alıyor, kimin kariyeri neymiş diye bakmıyor. Tosic en önemli örnek. Kimse bunu beklemiyordu. Şenol Güneş kimseye karşı kompleksi olmayan bir teknik adam. Quaresma'nın yaptığı tavırlar, Medel'in Alanya maçında oyuna girmek istememesi gibi olaylara rağmen onları hiç kaybetmedi ve onları kazandı." dedi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"