comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Gareth Bale'den Karius itirafı! "Üzülmedim"

22 Mart 2019, Cuma 16:58
Gareth Bale'den Karius itirafı!

Real Madrid'in yıldızı Gareth Bale, Şampiyonlar Ligi finalinde Loris Karius'a attığı gollerle ilgili konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Real Madrid forması giyen Gareth Bale, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool'un kalesini koruyan Loris Karius'a attığı gol hakkında konuştu. Alman kalecinin yediği hatalı gole üzülmediğini belirten Galli futbolcu, "Benim yerimde kendisi de olsa üzülmezdi" dedi. 


Beşiktaş Haberleri: Gareth Bale'den Karius itirafı


Beşiktaş'ın sezon başında Liverpool'dan 2 yıllığına kiraladığı Loris Karius, Süper Lig'de yediği hatalı goller nedeniyle eleştirilirken, Alman file bekçisinin geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi'nde yediği gollerle ilgili Gareth Bale'den açıklama geldi. Galli futbolcu, "Karius için üzülmedim. Eminim ki kendisi de aynı şeyi yapsa, benim için üzülmezdi. Yaşadığı şanssızlıktı. İyi bir akşam geçirmedi ama zaten ilk golümü kurtaramazdı" dedi.

İNGİLİZ PSİKOLOGDAN KARİUS SÖZLERİ
Öte yandan İngiliz basınından The Set Pieces'e röportaj veren ünlü psikolog Johnson, Alman kaleciyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şampiyonlar Ligi finalini izlediğimiz zaman Karius'un üzerindeki stresi görebiliyorduk. Bunun etkileri bir süre daha devam eder. Saha ortasında hata yaptığınız zaman kameraların size odaklandığını bildiğiniz için beyniniz buna göre sinyaller yolluyor. Bu nedenle sürekli beyniniz ile vücudunuz sürekli o anı hatırlıyor. Her hata yaptığınızda aklınızda bu oluyor. Bu durum motivasyonu da etkiler. Beyninizde. "Yine yapamayacağım" diyerek sürekli negatif düşünce oluşuyor."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"