comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Galatasaray'dan Fikret Orman'a tekerlekli basketbol tepkisi

20 Eylül 2017, Çarşamba 23:20
Galatasaray'dan Fikret Orman'a tekerlekli basketbol tepkisi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın tekerlekli sandalye basketbol takımları hakkındaki düşüncesine Galatasaray koçu Sedat İncesu'dan eleştiri geldi.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın tekerlekli sandalye basketbol takımlarını bir sosyal sorumluluk olarak görmesi ve yabancı oyuncu transferlerini eleştirmesine Galatasaray'dan tepki geldi. Bu sözler başta Galatasaray Tekerlekli Basketbol koçu Sedat İncesu olmak üzere sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.
 

Fikret Orman tekerlekli sandalye basketbol takımları için ne dedi?


TRT Spor'da tekerlekli sandalye basketbol takımları hakkında konuşan Fikret Orman, "Tekerlekli sandalye basketbolu bir sosyal sorumluluk gibi görüyoruz. Sağolsun Rahmi Bey de destek oluyor ama 3 milyon Euro zarar var. Bir ara Galatasaray da bizle rekabete girdi. Galatasaray sonra yurt dışından tekerlekli basketbolcu getirdi. Yabancı sınırına sadece futbol açısından bakmamak lazım" ifadelerini kullandı.

SEDAT İNCESU'DAN CEVAP GELDİ
Twitter hesabından paylaşımda bulunanan Sedat İncesu, "Bizler tekerlekli sandalye basketbolunu sosyal sorumluluk değil gerçek bir spor, engelli değil elit sporcular olarak  görüyoruz. Farkımız bu" sözlerine yer verdi.

Siyah beyazlılar ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.