comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Flaş! Ahmet Nur Çebi: 'Dorukhan %90 bitti! Sergen hoca bizimle'

03 Aralık 2020, Perşembe 19:42
Flaş! Ahmet Nur Çebi: 'Dorukhan %90 bitti! Sergen hoca bizimle'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor'da merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor'da katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

"120-130 MİLYON ÖDEMEMİZ VARDI"
Bu süreçte takımın yapabileceklerini gördüğüm için Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarını kazanabileceğimizi söyledim. Rehavete kapılmamalıyız. Ekim ayında yönetime geldiğimizde ödememiz gereken 120-130 milyon ödememiz vardı. Kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik. Futbolcularımızda bezginlik hali vardı.

"TAKIM BÜTÇESİ TAM İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI AMA BİR MİKTAR İNDİK"

Türkiye'nin gerçeğiyle yaşayacaksak Türkiye'nin gerçeğine göre takımlar yaşamak zorunda. İstediğimiz kadar olmadı takım bütçesi. Bir miktar oldu ama fena da bir takım olmadı. Bana göre tabii. Kimileri beğenmiyor. Elimizde 2-3 yıl ağır kontratlar var. Ekim ayından önce Temmuz-Ağustos döneminde yapılan transferler var. Aynı tarihte zaten Bankalar Birliği'ne imza atıyorsunuz. Para gelmeyeceğini görüyorsunuz. Ayrıca TFF transfer limitleri diye tablo koydu önünüze. Tabloda bir sonraki sene başınızın belada olduğunu görüyorsunuz. O yüzden ben yaptım transferi oldu bitti olmamalı. 

"ADEM LJAJIC İLE 3 KEZ KONUŞTUM"

Adem Ljajic ile 3 kez konuştum. Covid süreci beni hırpaladı yordu. İkincisinde şans bulamıyorum, bulsam mucizeler yaratacağım. Üçüncüde söz vereceğim, düzeleceğim. Daha dördüncü kez konuşmadık. 

"DORUKHAN'LA GÖRÜŞMELERİMİZ %90 BİTTİ"

Dorukhan ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tabii transfer bu. Ancak görüşmeler %90 bitti. Bu sürecin ardından kağıda dökülmesi kaldı. Bana göre yüzde 90 anlaşmaya vardık. Ama sözleşme imzalanmadan bir şey söyleyemiyoruz. Ben gideceğini düşünmüyorum.  Futbolcu zaten benimle konuştuğunda kalmak istdiğini söylüyor. Pozitif mesajlar alıp veriyoruz. Burada kalmasını istediğini söylüyoruz. O da aynı şekilde. Ben bu sözlere itibar etmek zorundayım. İmzalar atıldığında bu işler biter haliyle. 

"SERGEN HOCA GETİRSİN KONTRATI İMZALARIZ BU KADAR AÇIK VE NET!"

Bizim ağzımıdan biz laf çıktığı zaman sonuna kadar geçerlidir. Sergen hoca burada ne zaman bırakmak isterse o saate kadar burada onun yeri vardır dedim. Kontratı getirsin, imzalayayım dedim.  Bu laf bir başkanın ağzından çıkıyor. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Son bir kez daha söyleyeyim. Sergen hoca ayrılmak isteyene kadar, taraftarın gönlünde, başkanın yanında, takımın başında yeri vardır. 

"ADEM LJAJIC VE VIDA'YI KAZANMA TARAFTARIYIM"

Ben Vida ve Ljajic'i kazanmak istiyorum. Benim tercihim keşke ücretlerini indirseler de. Benim bütçelerime uymuyorlar diye gitmelerini istemek yerine, onların benim bütçelerine uymalarını talep etmek daha doğru. Geçen sefer maaş indirimine hayır dediler, bakarsınız bu sefer gönülleri yumuşar. 

"ROSIER'I SATARLARSA ALIRIZ"

Satarlarsa alırız. Beğendiğim ve sevdiğim bir futbolcu. Belki de başkan olarak teknik kadaronun çok da onayını almadan transfer ettiğimiz bir futbolcu. Erdal bey ile birlikte. Hocamız da mutlu, biz de mutluyuz. 

"ABDULLAH HOCA İLE UZLAŞMA YOLU BULACAĞIZ"

"Abdullah hoca ile uzlaşma yolu bulacağız. 3 yıllık 12 milyon TL anlaşma. İş bulana kadar parası Beşiktaş tarafından ödenir. Eksik varsa Beşiktaş karşılar diye kontratında yazıyor zaten. Çözeriz ama. Kontratını yeni yaptı"

SAYFA GÜNCELLENECEK...

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"