comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan transfer açıklaması! Quaresma, Kagawa

01 Ağustos 2019, Perşembe 13:02
Fikret Orman'dan transfer açıklaması! Quaresma, Kagawa

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımın Avusturya kampında basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, basın mensuplarının karşısına geçti. Gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Fikret Orman, transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. 
 

Beşiktaş Haberleri 1 Ağustos 2019


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları anbean haberimizde olacak.

"TRANSFER YAPMAK EN KOLAY İŞ"
"Elbette transfere ihtiyacımız var ama bu sezn hocamızla birlikte iyi bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Transferin bitme tarihi 2 Eylül. Yaklaşık 1 ay var. Beşiktaş'ta transfer yapmak dünyanın en kolay işi ama maliyeti sonrasında kulübü zorluyor. Yeni bir yönetim şekli ortaya koyduk ve çalışıyoruz. Kamp bitmeden transferleri bitirmeyi istiyorduk ama tahminime göre kampa oyuncu gelmez."

"QUARESMA GİTMEK İSTERSE ŞARTLAR KONUŞULUR"

"Quaresma çok duygusal bir kişi. Futbol hayatının en uzun dönemini Beşiktaş'ta geçiriyor. 6-7 senesini burada geçirdi. Transfer haberlerinden etkileniyor. Biz hiçbir futbolcumuzla ilgili kamuoyu önünde gayriciddi ifadelerde bulunmayız. Burası ciddi ve büyük bir kulüp. Quaresma'nın 1 yıl daha sözleşmesi var. Gitmek istiyorsa şartlar konuşulur. Gitmek istemiyorsa zaten sözleşmesi var, burada oynar. Hocası da onu istiyor, sürekli oynatıyor. Futbolda kesin konuşmamak lazım. Bugün söylediğiniz bir şey yarın farklı gelişebilir."

"BEŞİKTAŞ İÇİN NEGATİF ÇALIŞAN BİR EKİP VAR"

"İnternet üzerinden Beşiktaş için negatif çalışan bir ekip var. Beşiktaş'ta bir gündem yaratılmaya çalışılıyor. Beşiktaş taraftarı dediğiniz 1 kişi değil. 25 milyon Beşiktaşlı var. 25-30 kişi bir araya gelerek temsil ettiklerini söylüyor. Size bu temsil hakkını kim verdi? Bir dernek kurarsınız o zaman anlarım ama taraftar temsilcisi dediğiniz zaman olmaz. Kim seçti sizi? Beşiktaş'ı karıştırmanın kime ne faydası var? Bırakın biz işimizi yapalım. Abdullah Avcı çok iyi bir hoca. Orhan Ak da pırlanta gibi çocuk. Niyetleri iyi olmayan insanlar var, yapmayın arkadaşlar. İktidarı ele geçirmek isteyenlere bir daha aday olmayacağımı söylüyorum zaten. Biz Beşiktaş'a faydalı işler yapma gayretindeyiz. Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı. Bu kararı bizden başka kim alabilirdi? Duruş gerektiğinde ortaya koyarız."

"HER DEPARTMANDA PROFESYONEL KİŞİLER OLMALI"

"Futbol direktörlüğünü ilk günden bu yana oturtmaya çalıştık. İlk olarak Önder Özen ile yapmaya çalıştık ama olmadı. Ben kulüp içerisinde profesyonel insanların yer almasını istiyorum. Benden sonra da gelecek kişilerin rahat etmesini istediğim için bu yapıyı kurmamız gerekiyor. Her departmanın profesyonel kişiler tarafından yönetilmesi lazım. Beşiktaş'ın tek işi transfer değil, binlerce iş var. Transferi yapan yönetici de zaman zaman zarar görüyor. Şafak da, Umut da zamanında çok önemli işler yaptı. Dorukhan, Güven onların yaptıkları işler. Douglas'ı mesela Umut Güner başlatmıştı. Şu anda da transferin dışında değiller. Umut Güner'in de transferle ilgili görevleri var. Bu işin profesyonel olarak başındaki ismi Ali Naibi ama diğer yöneticiler de bu işin içinde."

"BEŞİKTAŞ'IN DOĞRULARI VAR, KENDİ ÇİZGİMİZDE İLERLİYORUZ"

"Beşiktaşlıların yolu başka. Biz haksızlıklar üzerinden elde edilen başarılara sevinmeyiz. Biz mutlulukla besleniyoruz. Gülen, sevinen ve birbirini seven bir camiayız. Hep bu yolda olduk ve kendi doğrularımızla ilerlemeye devam edeceğiz. Beşiktaş'ın 22 sporcusu Çanakkale'de şehit oldu. Bu ülkenin bütün noktalarında biz varız. Bizim doğrularımız var, çizgimiz var. Biz kendi yolumuzda gideceğiz. Güzel bir sezona başlayacağız, gülelim ve iyi şeyler için uğraşalım. Beşiktaş taraftarıyla bir arada olduğu zaman yüzde 100 başarıya ulaşacağız."

"HAKEMLİKTE SİSTEMSEL DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR"

"Serkan Çınar ve Bülent Yıldırım hangi maçlardan sonra tepki gördü? Bu hakemler şampiyonluğa gidilen haftalarda etkin oldular. Ben sadece durum tespiti yapıyorum, yorum yapmam bu konuda. Hakemlik konusunda sistemsel değişikliğe ihtiyaç var. İyiyi örnek yapmak lazım. Hakemlikte bir düzen değişikliğine ihtiyaç var. Değerli büyüğümüz Zekeriya Alp ve ekibine hayırlı olsun. Ben oldum olası MHK Başkanları ile iyi geçinmişimdir. Bir kulübün kaderini hakemler belirlediği zaman futbolun marka değerine zarar veriyor. Eğer bir kulüp hakemleri kamuoyu önünde etkilemeye çalışırsa, biz de aynısını yapacağız. Bunu açıkça söyledim."

"YAYINCI KURULUŞLA SIKINTILARI ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ"

"Yayıncı kuruluşun sıkıntıları var doğrudur. Yarın İstanbul'a dönüyorum. Kulüpler Birliği toplantısı var. bir yayın sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Dolar da zaten aşağı gidiyor. Sorun olmayacaktır. Bu konuları böyle sürekli bu şekilde konuşmak da hem beIN'e hem bize zarar verir. Bunun sorun olacağını zannetmiyorum."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kagawa transferiyle ilgili de, "Kagawa'nın gitmesini istemedik ama duyduğum kadarıyla bir takımla anlaşmış. Bizde alacağı paranın yüzde 30-40'ı daha aşağıya gidiyormuş. Allah yolunu açık etsin" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!