comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman'dan TFF ve VAR tepkisi

09 Ekim 2018, Salı 15:14
Fikret Orman'dan TFF ve VAR tepkisi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündemdeki konularla alakalı değerlendirmelerde bulundu. Fikret Orman'ın basın toplantısınıdan detaylar haberimizde...

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın basın toplantısından öne çıkanları mercek altına aldık

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 

Fikret Orman basın toplantısındaki açıklamaları (9 Ekim Salı)


6.5 YILDIR BEŞİKTAŞ'A SAHİP ÇIKIYORUZ"
"Bizim güçlü bir kadromuz var. Hakem hatalarına değil kendimize bakmamız gerektiğini her zaman söyledik. Taraftarımız son dönemde bize “Yönetim Beşiktaş'a sahip çık” tezahüratı yapıyor. Göreve geldiğimiz 6.5 yıldır Beşiktaş'a sahip çıkıyoruz"

"GERÇEKLERİ ORTAYA KOYMAMIZ LAZIM"

"Burada genelde imza töreni gibi mutlu günlerde bulunuyoruz. Ama bugün konumuz farklı. Bazı gerçekleri ortaya koymamız gerekiyor. Taraftarımıza saldırdılar, bu işin peşine düştük. Her yaptığımızı kamuoyunu önünde göstermeye gerek yok. Taraftar istiyor ki bu masaya elimizi vuralım. Bu görsel bir şeydir, bu şovdur. Ama biz bu konuda şov esaslı iş yapmadık."

"HATALARI YAPAN BİREYLERDİR DEDİK"

"Kişileri, camialardan ayırdık. Hataları yapan bireydir dedik. Karşı taraftan olan olaylarla ilgili 'üzüldük' denmesini beklerdim. Konya'da yaşanan olayların içindekiler gençlerimiz. İşe teknik yöneticilerin, görevlilerin karışması hakkında bir açıklama beklerdim. Beşiktaş ilk etapta kendi içerisine bakmak zorundadır. Profesyonel olarak maaş alanların özeleştiri yapmak yerine bazı şeyleri hakemlerin üzerine atmaması gerekiyor ancak geldiğimiz noktada artık hakemler için de konuşmak zorundayız.

"HATAYI İNSANLAR YAPIYOR VAR DEĞİL"

"Beşiktaş ilk etapta kendi işine bakmalı. TFF maça çıkmamızı istedi ama biz Beşiktaş'a sahip çıkmak için bunu reddettik. VAR sistemini eleştirmiyorum. VAR iyi bir sistem. 10 dakika kesildi bakın ne kadar ihtiyaç duyuldu. Hatayı insanlar yapıyor, VAR değil. Türkiye'de bunun uygulaması rezalet. VAR'ın uygulanmadığı tek kulüp Beşiktaş."

"NEREDE AVRUPA'DAKİ CÜNEYT ÇAKIR?"

"Beşiktaş, pış pış yapılarak idare edilecek bir kulüp değil. Herkes işini yapsın. Hakemlerin artık iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Cüneyt Çakır'ı Avrupa'da da izliyorum. Nerede oradaki Çakır, nerede buradaki Çakır? Herkes işini yapsın, adil yönetsin, Kulüpler Birliği'ne öneri getireceğim, maçlarımız yurtdışından danışmanlar tarafından incelensin"

"TFF'NİN TEK MİSYONU EURO 2024 MÜDÜR?"

"Artık fikrimi değiştirdim, iyi niyet falan yok. Eyyamcılıkla bu işler çözülmez. Adil yönetsinler. Kulüpler birliği olarak bu maçların incelenmesini isteyeceğiz. Ahbap çavuş ilişkisi ile bu işler olmayacak. TFF 2,5 aydın toplantı yapamıyor Şu dönemde federasyonun tek misyonu gerçekten EURO 2024 mü? Kulüpler için hiç mi bir şey yok?"

"BİR GECEDE TALİMAT DEĞİŞTİ"

"Caner'e görüntüden ceza verildi, gecenin 3'ünde toplanıldı ve talimat değiştirildi. Biz söyleyince neden TFF Yönetim Kurulu 2.5 aydır toplanmıyor? Kulüpler olduğu için TFF var. Biz TFF'nin kulübü değiliz, TFF bizim federasyonumuz. Hz Mevlana'nın güzel bir sözü var. Bunu hatırlatmak istiyorum. Edep aklın tercümanıdır. Herkes edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir."

"BAKANLIKLA GÖRÜŞECEĞİZ"

"Sözleşmelerin TL'ye çevrilmesi konusunda Maliye Bakanlığı'nın belirlediği rakam esas alınacak. Bu bir kanun. Gerekleri neyse yapılacak."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (17 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.